Můj čas na kafíčko

Jaké cviky zpevňují břicho?

I když chcete pohnout jen rukou či nohou, musíte napřed zpevnit střed těla. Pevné břicho je prostě úplný základ.

Je jasné, že čas nezastavíte, ale své bříško si můžete zpevnit v jakémkoli věku. Poradíme vám pár osvědčených cviků, které vám v tomto ohledu pomůžou.

Kolena na hrudník

Položte se na záda, zhluboka se nadechněte a vydechněte. Při nádechu přitiskněte kolena na hruď a obejměte je pažemi. Nadzvedněte trochu kostrč a v této poloze vydržte přibližně 1 minutu.

Zkracovačky

Posaďte se na podlahu. Pravou nohu pokrčte a přidržte ji levou rukou. Levou nohu nechte ležet rovně. Otočte trup co nejvíc doprava a vydržte zhruba půl minuty. Opakujte vše
i s druhou nohou.

Pomalé dřepy

Postavte se zpříma, nohy rozkročte a zvedněte ruce nad hlavu. Zvolna klesejte do dřepu, kde asi půl minuty vydržte a pak se vraťte zpět. Nehrbte při tom ramena a nesklápějte hlavu!

Pomalé dřepy posilují i stehenní svaly.

Výpady vpřed

Postavte se zpříma. Jednou nohou udělejte velký krok dopředu. Ruce držte za zády. Vydržte v pozici půl minuty a pak cvik udělejte druhou nohou. Opakujte vše pětkrát
a dýchejte přitom zhluboka.

Zvedání pánve

Položte se na záda s pokrčenýma nohama. Mírně nadzvedněte pánev, paže nechte ležet rovně na podlaze. Dýchejte rovnoměrně. Vydržte minutu, pak se vraťte do výchozí pozice.

Nohy nahoru

Položte se na rovnou podlahu. Nohy zvedněte napnuté do výšky. Nadzvedněte pánev a zezadu ji podpírejte rukama a nohy vytáhněte do výšky. Lokty se opřete o podlahu. Pokud je tento cvik z nějakého důvodu nad vaše síly, nechte pánev volně na zemi a zvedněte jen napnuté nohy. Vydržte takto jednu minutu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden