Moje sladké tajemství

Jako v pohádce, opálená neopálená

Kočičí bronz nezávisí na počasí, dá se vytvořit, i když je pod mrakem.

Kosmetika pro krásné samoopálení se v posledních letech proměnila! Z páchnoucí a zebry tvořící hmoty je jemný a spolehlivý průvodce na cestě za bronzem.

V drogerii narazíte na samoopalovací krémy s různou intenzitou opálení. Zrzky s bílou pletí si tak mohou dopřát jen lehký bronzový nádech, možnost vybrat si efekt light-medium-dark je k nezaplacení.

Den za dnem

Začátečnice ocení postupné vybarvování pokožky. Samoopalovací přípravky většinou seženete v podobě tělového mléka, které se používá každý den, a když dosáhnete požadovaného odstínu a sytosti, odložíte ho do skříňky. Efekt je přirozený a nehrozí, že si vytvoříte tmavší místa, když mléko nedokonale rozetřete.

Příprava před akcí

Den před plánovaným použitím samoopalovacího krému si dopřejte důkladné obroušení celého těla. Peelingové sprchové gely mají své výhody, ale pro tento případ zvolte klasickou verzi tělového peelingu, která odstraní suché šupinky nekompromisně. Přidejte hydrataci tělovým mlékem.

Správné načasování

Počítejte s tím, že samoopalovací péče potřebuje asi půl hodiny na zaschnutí a vstřebání. A alespoň hodinu potom se vyhnout pocení, které by nanesenou vrstvu narušilo. Všeobecně funguje dopřát si hodinu před použitím chladnější sprchu.

Chytrý tip do výbavy

Tmavé dlaně jsou trapas. Navíc jsou suché, takže nasáknou opravdu pořádné množství krému a ani drhnutí kartáčkem a mýdlem to nezachrání. Na samoopalování si pořiďte box s jednorázovými ochrannými rukavicemi. Nebo investujte do speciální aplikační rukavice, která se používá opakovaně.

Pravidelná údržba barvy

Při samoopalování se obarví jen povrch pokožky, proto se na rozdíl od pravého opálení rychleji vytratí. Povrch se rychle vysouší a odírá. Aby se proces zpomalil, každý den používejte hydratační mléko. Obvykle barva vydrží týden. Než se pustíte do obnovení, znovu použijte peeling.

Věnujte péči místům, která ji potřebují

Natírat tělo jako malíř zeď štětkou nezkoušejte. Natrénujte si krouživý pohyb, který rozprostře hmotu po kůži rovnoměrně. Když dorazíte k extrémně suchým místům těla, zastavte se.

Lokty a kolena jsou od přírody tmavší, samoopálení nepotřebují. Nebo je alespoň před nanášením důkladně hydratujte, aby péče nevsákly moc. Natírejte ta místa, která opálení vyžadují.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden