Můj čas na kafíčko

Jaký tvar nehtů vám bude slušet?

Tvar nehtů má být v harmonii s prsty i celou rukou. Pro správně zvolený tvar nehtů je tedy třeba nejprve zhodnotit tvar rukou a prstů, jak jsou dlouhé a také silné.

Správně zvolenou délkou nehtů můžete nedokonalosti rukou upozadit. Posuďte také správně tvar nehtové kůžičky a ploténky. Základní tvary nehtů jsou čtyři: oválný, mandlový, kulatý a hranatý.

Oválný tvar lichotí všem

Ať máte delší, nebo kratší nehtové lůžko, jakkoli protáhlé či silné prsty – zvolte oválný tvar. Působí měkce a harmonicky. Vytvoří atraktivní vzhled a je praktický. Jeho okraje jsou ze všech tvarů při každodenní činnosti nejméně náchylné k lámání.

Pro štíhlé prsty

Máte štíhlé prsty a delší nehtové lůžko? Pak je pro vás ideální mandlový tvar. Vyznačuje se úzkými stranami. Na jejich konci je pak nehet jemně zaoblený. Tvar je to klasický, elegantní a ženský. Vyniknou na něm neutrální odstíny laků s kovovým efektem.

Hranatý tvar pro široká lůžka

Je výrazný a stvořený pro francouzskou manikúru. Sluší především delším nehtům. Délka by však měla přesahovat lůžko pouze o pár milimetrů. Pozor – v krátké verzi může působit poněkud robustně a ruce mohou vypadat mohutněji.

Pro drobné nehty

Jsou vaše prsty krátké nebo baculaté a máte drobná nehtová lůžka? Vsaďte na kulatý tvar. Sluší i masivnějším a velkým dlaním. Nehtové lůžko by mělo nehet přesahovat jen o kousek, maximálně o milimetr. Je praktický a ideální pro aktivní ženy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden