Moje chvilka pohody

Jakými doplňky a pamlsky obohatit jídelníček kočky?

Na trhu je celá řada pamlsků a doplňků, které posílí zdraví vašeho malého tygříka.

Pasty proti trichobezoárům

Bytové kočky mají ve svém trávicím traktu mnoho chlupů, protože dbají o svoji očistu, proto je vhodné, pořídit speciální pastu proti smotkům chlupů (trichobezoárům). Tato pasta napomáhá tomu, aby chlupy prošly trávícím traktem a nehromadily se v žaludku.

Obsahuje olejovitou emulzi, která obalí vysoce kluzkým slizem povrch sliznice a chlupy shromážděné v žaludku. Kočkám povětšinou chutná a dobře ji přijímají.

Vitaminové pasty

Nejsou příliš vhodné pro kočky, které jsou živeny kvalitními superprémiovými granulemi a nijak nestrádají. Vhodné jsou naopak pro kočky, které nedostatečně přijímají potravu nebo jsou vyčerpané, nemocné, případně v rekonvalescenci.

Pasta obsahuje v koncentrované formě vitaminy, stopové prvky a aminokyseliny. Její složení pomáhá aktivovat chuť k jídlu.

Pamlsky

K dostání je nepřeberné množství pamlsků pro kočky. Kočce je dopřejte, pokud je má ráda, ale s mírou. Kulaté bonbony, zejména se sýrovou příchutí, jsou pro kočku zábavnou pochoutkou – kočka ráda loví a tak se jí líbí, když jí bonbónek hodíte a ona si jej může ulovit.

Navíc při tom kočka vydá i trochu energie. Dalším oblíbeným pamlskem bývají tabletky z mléčných výrobků a také myšky s tvarohem, se pstruhem a podobně. Existují i takzvané funkční pamlsky, které jsou určené například k čištění zubů, posílení kloubů, zlepšení kvality srsti a podobně.

Tyčinky

Šťavnaté masové tyčinky kočky zbožňují. Obsahují čerstvé maso a kvasnice, které kočkám moc chutnají, ale také prospívají a podporují chuť k jídlu. Navíc do nich můžete schovat tabletku na odčervení nebo lék.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden