Moje šťastná hvězda

Jan Kraus: Odmalička na konkurzech

Už jako malý kluk měl Jan Kraus (65) velký herecký potenciál. Byl jiný než ostatní děti v jeho věku a režiséři to na něm poznali. Jako malý chodil po nejrůznějších konkurzech a vždy spoléhal jen na svoje přirozené kouzlo.

O herectví jako malý kluk pochopitelně nic moc nevěděl, jen to, že ho to baví. Už na konci šedesátých let se začal objevovat v malých rolích, a to například ve filmu Spalovač mrtvol. Dále také dostal menší roli v seriálu Záhada hlavolamu.

Zazářil ve filmu pro děti Lišáci, Myšáci a Šibeničák. Poté se rozhodl studovat na gymnáziu, které nebylo ani herecké, ani nijak umělecké. Po jeho dostudování pokračoval v herectví, i když o něm teoreticky stále nic moc nevěděl.

Žije si na vysoké noze

Dnes si Jan Kraus žije blaze a vypadá to, že mu nic nechybí. Má svůj vlastní pořad, do kterého si zve nejrůznější české celebrity. To mu vynáší slušné peníze. Celebrity berou pozvání do jeho pořadu jako jistou poctu.

Jeho manželka Ivana Chýlková (55) je herečka a do rodinného rozpočtu přispívá slušnými výdělky. Společně mají syna Jáchyma (20) a Kraus má ještě syny Davida (38) a Adama (36) z předešlého manželství. Všichni jsou herci od mladého věku. Asi si vzali z otce příklad.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden