Jan Libíček se bál doktorů a stálo ho to život!

Sice až úzkostlivě kontroloval své zdraví, ale z nemocnice utekl.

Herec Jan Libíček (†43) si splnil sen, za kterým šel od mládí. Mohl si ho užívat mnohem déle, to by ale musel žít jiným způsobem. Nadváha a s ní spojené nemoci ho připravily o život příliš brzy.

Narodil se ve Zlíně a neměl moc šťastné období dospívání. Jan Libíček (†43) se musel vyrovnat s těžkými zásahy osudu. Maminka prodělala na konci války těžký nervový šok během bombardování města a už se z něj nikdy nevzpamatovala.

Tatínek zemřel na rakovinu, když bylo budoucímu herci sedmnáct let. Jan se musel protloukat životem, jak se dalo. Měl sny o herectví a za nimi si šel. Pokud chtěl studovat na DAMU, musel mít maturitu. Tu si dodělal a na pražskou hereckou školu se skutečně dostal, ale moc si ji neužil.

Nehodlal do sebe cpát žádné poučky, bavilo ho hrát spontánně. Propadl také kouzlu nočního života ve velkoměstě a navíc začal hrát v několika pražských divadlech. Proto po

Zbývá vám 80% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden