Jan Přeučil se vrátil v noci z natáčení a našel Štěpánku Haničincovou ženu mrtvou!

Deset let bylo naprosto úžasných, potom Štěpánka přišla o práci.

Pamětníci dodnes vzpomínají na dětské pořady a pohádky, ve kterých vystupovali Štěpánka Haničincová (†68) a Jan Přeučil (84). Spojovalo je nejen televizní vysílání, ale i dlouhá léta manželství, která ukončila až tragická smrt.

Byla televizní hvězdou pro několik generací dětí. Štěpánka Haničincová (†68) ale sama příliš šťastné dětství neprožívala. Za války přišla o několik kamarádek židovského původu, později i o svého mladšího bratra, kterého zabil granát.

Navíc si moc nerozuměla s otcem, který měl až příliš rád alkohol a pak byl agresivní. Maminka měla za sebou neúspěšný pokus o sebevraždu. Později se rozvedla, vzala si jiného muže, ale ani ten nebyl pro Štěpánku náhradním otcem.

Telefon zazvonil v pravý čas

Štěpánku to táhlo k herectví, ale doma pro to neměli pochopení. Nastoupila proto na obchodní akademii. Tam se stala členkou ochotnického divadla, které založil její oblíbený profesor. Přála si vystudovat divadelní fakultu, ale doma byli proti. Báli se, že by Štěpánku semlelo drsné herecké prostředí.

Nastoupila tedy na ministerstvo zahraničních věcí jako korespondentka. Po roce se ale na DAMU přihlásila a udělala zkoušky. Na fakultě potkala

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře