Jan Saudek čekal děti se dvěma ženami najednou!

„Jsou dva způsoby, jak se na život dívat, a já se rozhodl dívat se na život jako na zázrak. A vychází mi to.“

Ženy pro Jana Saudka (85) v jeho životě byly vždy tím nejdůležitějším, jak před objektivem jeho fotoaparátu, tak v soukromí. Čtyřikrát se oženil, jednou rozvedl, dvakrát ovdověl. Přesný počet svých potomků si prý nepamatuje.

Celý svět obdivuje styl jeho fotografií. Jan Saudek (85) držel svůj první fotoaparát v ruce v jedenácti letech. Tehdy z USA dostali od jednoho bohatého příbuzného, balík. „Když jsme ho otevřeli, napřed byl velký křik, protože si matka myslela, že je tam myš,“ líčil.

„Ale to byla holicí štětka. Pak vytáhli Brownie Kodak, který stál tenkrát dolar. Byla to taková bakelitová krabička a s ní jsem právě udělal svoji první obstojnou fotku.“

O panictví přišel v osmnácti

Na svět přišel Jan společně se svým bratrem Karlem (+80), ze kterého se stal vynikající výtvarník. Jan vystudoval grafickou školu, pracoval v tiskárnách jako produkční fotograf.

Postupně si vybudoval pověst světového umělce, první velkou vlastní výstavu měl v 60. letech i v USA. Jeho fotografické dílo se točilo z největší části kolem žen a jejich těl a budilo vždy mezi lidmi velký zájem a rozruch.

První erotický zážitek měl Jan, jak napsal ve svém životopise, v 15 letech, ale o panictví prý přišel

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře