Jana Andersíková: Stále doufá, že pomůže dcera?

Má ještě naději?

Když si herečka JANA ANDRESÍKOVÁ (75), skvělá představitelka čarodějnice z Arabely, zalistuje v knize svého soukromého života, není to povzbuzující čtení.

Populární herečka byla dvakrát vdaná a ani jednou se její soužití s manžely nepovedlo. Po rozvodu s otcem své dcery MICHAELY BINDEROVÉ (48) zůstala s dítětem sama. Uživit sebe a dítě nebyla legrace. „Všechno jsem připravila. Bydlela jsem tenkrát v takovém sklípku, kde byla tři okna. Ta jsem utěsnila. Michalku jsem vypulírovala, načesala, dala mašli. Pak sebe. Pustila jsem plyn a šla si lehnout. Jenže pak zazvonil zvonek. Zavolala mi kamarádka a okamžitě poznala, co se stalo. Ona mě vrátila zpátky do života,“ přiznala herečka. Vdala se podruhé za svého souseda. Věřila na štěstí, ale nedostavilo se. Manžel ji deptal, sledoval, žárlil. Jana sama neměla sílu tento nešťastný svazek ukončit. Vyřešil to nakonec manžel sám. Zastřelil se. „Stalo se to přede mnou. To koukáte jako blázen. Až po čase se to nějak v hlavě rozfázuje. A pořád si říkáte – proč, proč?“ Jana Andresíková skončila v péči psychologů.
Její trápení s rodinou však zdaleka neskončilo.

Dcera se od ní odvrátila
Když se hereččina dcera Michaela před lety usadila na Mělnicku a požádala matku, aby se k ní přistěhovala blíž, Jana Andresíková neváhala. Opustila Prahu, přátele, kontakty. Krev není voda. Byla to ale fatální chyba. Z nepochopitelných důvodů se dcera začala k matce chovat jako k cizímu člověku a po nějaké době s ní přerušila kontakt úplně. „Nejhorší je, že nevím, proč to tak je,“postěžovala si herečka. Nakonec prodala dům, který byl stejně nad její síly, a vrátila se zpět do Prahy. Ale za dobu, co byla mimo, ztratila spoustu přátel a bohužel i pracovních příležitostí. Sejde z očí, sejde z mysli, říká se. O Janě Andresíkové to platí dvojnásobně. Spřízněných duší, které by podaly pomocnou ruku, mnoho asi nemá. A do toho se přidaly zdravotní problémy. Prodělala operaci očí, páteře, často padá a lehce si láme kosti. „Já se ale uzdravím a budu lítat jako čečetka. Ať se důchodci třesou. Když se najde vhodný protějšek, tak se člověk snaží a necítí ani bolesti. Když chytne stará stodola, to je potom něco!“ tvrdí herečka. Nezbývá tedy než doufat, že ji optimismus vydrží hodně dlouho.

Popisek:
B: Jana Andersíková

reklama
reklama

Komentáře