Jana Boušková se nechtěla za Vydru provdat!

Teď mají krásné výročí svatby

Léta platí za ukázkový pár našeho showbyznysu. Přitom to tak vůbec nemuselo být. Manželé JANA BOUŠKOVÁ (62) a VÁCLAV VYDRA (60) jsou skvěle fungující herecká i partnerská dvojice. Nechybělo však málo a dvojice spolu nemusela vůbec být!

Dnes je tomu 33 let, co jsou spolu. A ani po tolika letech to mezi nimi nepřestává jiskřit. Jak jen to ti dva dělají? „Být ve vztahu šťastný, to je hlavně v toleranci, důvěře, svobodě a vzájemné úctě,“ říká stručně svůj recept na šťastné manželství Boušková s tím, že tu správnou polovičku nesmíte hledat, ale potkat ji.

Musel si počkat

Drobná herečka zřejmě dobře ví, o čem mluví. Než se dala dohromady s Vydrou, našla si partnera, o němž v té době měla pocit, že je ten nejlepší pod sluncem. Spletla se! S psychicky labilním hercem PETREM SVOJTKOU (†35), kterého si vzala za muže, opravdu nenašla lásku a štěstí, které hledala. Místo toho se pouhý den po svých 28. narozeninách stala vdovou. Paradoxně ale právě smrt hereččina muže napomohla tomu, aby si začala románek s Vydrou, který byl v té době do Jany už roky bezhlavě zamilovaný. „My jsme spolužáci z konzervatoře a známe se od mých 17 let a od jeho necelých šestnácti. Ale začali jsme spolu chodit až v mých devětadvaceti. Rok a půl jsem byla vdova a mé třicáté narozeniny už jsme slavili spolu,“ netají se herečka.

Vzájemná útěcha

Čím Janu Václav obměkčil, aby mu dala šanci? „Já tehdy oplakávala smrt Petra, Václav se sbíral ze smrti své maminky,“ líčí Boušková, která tak jasně dává najevo, že je dal s Vydrou dohromady smutek po ztrátě těch nejbližších. Posléze ale herečka začala zjišťovat, že přece jen má s hercem mnoho společného a že si dokáže představit, že by s Vaškem strávila i podzim života.

Nehoda jí otevřela oči

Ačkoli jsou umělci spolu tři desítky let, oficiální manželé jsou pouze deset. Boušková nechtěla o svatbě ani slyšet. „Před Václavem jsem byla vdaná už jednou, proto jsem o další svatbě nijak zvlášť neuvažovala,“ přiznává bez okolků herečka. A nebýt opět nepříznivé události, možná by se k tomu ani nikdy nerozhoupala. „Pak se mi stal úraz na koni a já si uvědomila, že kdyby se se mnou něco stalo, můj syn z prvního manželství by byl sirotek. V určitých věcech je ten papír prostě důležitý.“

Patří mezi nejstabilnější páry showbyznysu. Jana ale kdysi dala před Vydrou přednost jinému.

reklama
reklama

Komentáře