Jana Preissová: Co všechno musela vydržet

Nervy jako lodní lana. Tak silná musí být křehká kráska Jana Preissová (69), která kdysi zazářila v Rozmarném létě či v kultovní komedii Jak vytrhnout velrybě stoličku.

Nedávno oslavila šedesáté deváté narozeniny. Pokud bilancovala, jistě došla k závěru, že ač velmi krásná a úspěšná, na růžích ustláno v žádném případě neměla. Rozhodně ji však nelze považovat za zlomenou ženu.

Je mimořádně statečná, muži jejího života jí totiž dávají zabrat. Už v osmdesátých letech se k ní doneslo, že manžel Viktor Preiss (69) se stýká se ženou, která mu porodila nemanželskou dceru. Později herečka poznamenala, že v krizových situacích uvažuje racionálně a zkouší myslet a jednat pragmaticky.

Zřejmě to bude pravda, protože tehdejší manželovu aféru zvládla se ctí. Ještě horší pro ni bylo, když se ukázalo, že syn Martin Preiss (44) trpí duševní poruchou. Když ho manželka v hádce vyzvala, ať se jde oběsit, on souhlasil a odešel do lesa s úmyslem všechno skončit.

To se mu nepovedlo a následně strávil týden na psychiatrii a bezmála tři měsíce v protialkoholní léčebně. Chybou rovněž bylo, že šéfoval vinotéce Decinka. Jeho obětavá matka mu po celé toto období byla oporou, ale stálo ji to příliš mnoho sil.

.

reklama
reklama