Janžurová odmítá léčení

Iva Janžurová si vážně zahrává. Riskuje to nejcennější, co má, své zdraví! Nedá si říct. V loňském roce herečku zradilo srdce a prodělala velmi vážnou a náročnou operaci. Podrobila se kardiochirurgickému zákroku.

Janžurové museli implantovat náhradu aortální chlopně. Zákrok trval dlouhé dvě a půl hodiny. Pro organismus ženy ve zralém věku je něco takového nesmírná zátěž a pochopitelně se následně musí dodržovat přísná disciplína.

Odpočinek, rekonvalescence, klidový režim. Jakákoliv větší fyzická námaha znamená riziko, že srdce zátěž opět nevydrží a pak může jít i o život. Iva Janžurová si ale tuto hrozbu zřejmě vůbec neuvědomuje. Ignoruje rady doktorů a drží vražedné pracovní tempo!

Lékaře neposlouchá

Po hospitalizaci bude následovat zhruba třítýdenní lázeňská a péče a soustředěná rehabilitace. Tak zněl pokyn lékařů s tím, že pak by měla být herečka v rekonvalescenci ještě několik dalších týdnů.

Jenomže Janžurová, místo toho, aby uposlechla, se vrhá po hlavě do práce a léčení odmítá. Že není zrovna vzorný pacient, sama přiznala. "Velice jsem zkrátila tu rehabilitační dobu. Hned jsem se vrátila do divadla.

Po večerech hraju, do toho točím nebo zkouším, takže se mi občas nepodaří ani dost vyspat," říká jakoby nic. Není divu, že její blízcí o ni mají velké obavy. "Myslím, že je potřeba s ní ty věci nějak zkonzultovat.

Má sice spoustu elánu, ale nemá téměř žádné volno. Musí dbát víc na své zdraví," má jasno dcera Sabina Remundová (45). Své mámě musela zakázat alespoň natáčení Ohnivého kuřete!

Sabina musela zakročit

Do seriálu Iva v roli cukrářky Slávky naskočila v březnu. Teď tam ale bude muset na povel starostlivé dcery nekompromisně skončit. "Sabinka rozhodla, že už nebudu točit Ohnivý kuře, protože se mi strašně nashromáždila práce," přiznala herečka.

Nebýt jí, nejspíš by se doslova uštvala. Divadlo ji totiž tak moc baví! Po každém představení se prý cítí jako znovuzrozená, a tak nabídkám prostě nemůže odolat. Janžurová si tedy alespoň prý měří tlak, aby se jí nekontorlovatelně nezvýšil.

Držíme tedy palce, ať vše zvládne ve zdraví.

reklama
reklama