Jaroslav Dušek: Bosý herec, který žije v jiném světě

Jaroslav Dušek (59) se narodil v Praze na čarodějnice, zrovna když byl úplněk. Jeho tatínek byl nadšeným ochotníkem a toužil po profesionální dráze herce. Na DAMU ho ale třikrát po sobě nevzali, tak šel počátkem šedesátých let pracovat do Semaforu jako osvětlovač a maminka tam poté nastoupila jako barmanka.

Jaroslav za nimi do práce často chodil a nadšeně sledoval průběh zkoušek. Ta atmosféra mu navždy učarovala. Odtud také pramení jeho záliba ve zkoušení inscenací a láska k improvizovanému divadlu. Na pražském Gymnáziu Budějovická už na počátku studia vstoupil do

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden