Jaroslav Satoranský - Pro všechny byl Hamr nebo Kuba

Jaroslav (78) se narodil v Praze a svoje dětství prožil v Braníku. Oba rodiče i jeho o šest let starší setra byly nadšenými ochotníky v kočovném divadle. On sám se ale strašně styděl, a tak, aby si postupně zvykal na jeviště, doprovázel pohádky hrou na klavír. To mu nevadilo, protože byl schovaný v orchestřišti. Před publikum si stoupl až ve třinácti, kdy dostal roli Hloupého Honzy. Když měl volno, rád chodíval s kluky hrát fotbal na louku k řece, kde místo branky měli dvě čepice. Kopal s nimi i Václav Mašek (77), který se později stal ve Spartě slavným fotbalistou. Po ukončení obecné školy se nejprve vy- učil rytcem v učňovském středisku družstva Znak. Přivedla ho k tomu náhoda. Když byl se školou na horách, dostal zánět ledvin a dlouho si kvůli tomu poležel v nemocnici. Studia ho nelákala a doktoři mu jeho vysněnou profesi automechanika zakázali. Prý musí pracovat někde v teple. Na pracáku mu pak

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama