Jaroslava Obermaierová: Pracuje i s podlomeným zdravím

Bude v balíku, ale za jakou cenu?

Tvůrci Ulice, jednoho z nejpopulárnějších televizních seriálů současnosti, mají poplach. Jednu z hlavních a diváky velmi oblíbených představitelek, herečku JAROSLAVU OBERMAIEROVOU (70), začínají trápit vážné zdravotní problémy.  

Seriálová Vilma skončila nedávno v nemocnici kvůli velkým nevolnostem. „Cítila jsem se nějak divně. To na sobě člověk pozná,“ svěřila se později Obermaierová, která prý na sobě začala pozorovat nechuť k jídlu a únavu. Nepomohla jí ani sklenička oblíbeného pivního moku, kterou prý běžně lehčí nevolnosti zahání, a dokonce ani příjemné prostředí na chalupě, kde jinak vždy pookřeje. Její syn JAROSLAV (35) o mámu začal mít čím dál větší obavy, a tak neváhal a odvezl ji do nemocnice. Dobře udělal, protože lékařům se stav herečky vůbec nezamlouval. Podezření na přechozenou boreliózu se nepotvrdilo a Jaroslava musela podstoupit sérii podrobných vyšetření včetně CT. „Lékaři to vzali z gruntu,“ přiznala herečka s tím, že za její stav může pravděpodobně blíže nespecifikovatelný zánět nervu. Obermaierová sice z nemocničního lůžka vzkázala, že už se cítí lépe, ale nad seriálem se ve vzduchu stále vznáší velký otazník. Jak to bude dál?

Potřebuje peníze
Přestože představitelka bodré paní Nyklové není stejně jako její seriálová postava žádná křehotinka, zdá se, že přibývající léta a vysoké pracovní nasazení si na jejím zdraví začínají vybírat svou daň. Tento rok to totiž není poprvé, co herečka skončila kvůli zdravotním problémům v nemocnici. V červnu ji museli odvézt rovnou z natáčení Ulice, protože ji přepadly velké bolesti žaludku. Obermaierová pak dokonce měla na nějakou dobu přísnou dietu. V práci ale přesto nepolevila. „Zatím jsem přesvědčená, že to dám,“ ujišťuje všechny Jaroslava s tím, že herci jsou na tvrdé podmínky zvyklí a mnohdy hrají i s vysokými horečkami. To jistě tvůrci seriálu ocení, ale odpočinek by jejímu tělu rozhodně prospěl víc. Proč tedy tolik riskuje a raději nezvolní? Rozhodně to není proto, že by bez práce nemohla existovat, naopak. Seriálová hvězda už před časem prozradila, že kdyby ji k tomu nenutila finanční situace, ráda by si užívala zaslouženého důchodu.

Rukojmí syna
Herečka má ze svého jediného nepovedeného manželství syna, který si stejně jako její seriálový syn Lumír v Ulici od své mámy nechává finančně vypomáhat. Jaroušek už sice pár let pracuje jako ošetřovatel v domově důchodců, ale na to, aby se osamostatnil, mu ještě výdělek rozhodně nestačí. A herečka se musí pěkně otáčet, aby sebe i jeho uživila. Musela se dokonce odstěhovat ze svého bytu na pražském Žižkově, kde léta spokojeně žila. Nájem byl totiž tak vysoký, že ho neutáhla. „Musím hodně pracovat, z osmitisícového důchodu bych rozhodně nevyžila,“ přiznala už před časem. „Ale samozřejmě už bych chtěla žít jako ostatní obyčejní důchodci,“ dodává s tím, že si prý uvědomuje, že na synově nesamostatnosti nese velký podíl. „Je to jedináček, prostě typický mamánek.“ Otázkou je, zda by to herečka sama bez synovy přítomnosti vydržela. „S mojí mámou je to hrozný, kdykoliv odejdu třeba na tři hodiny z domu nakupovat, tak mi hned volá a zjišťuje, kde jsem a co dělám,“ prozradil jednou Jaroslav. Je proto víc než jisté, že ani pro ni samotnou by odloučení nebylo tak snadné.

Budou muset tvůrci Ulice drbnu Nyklovou na čas někam „uklidit“?

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden