Je láska Igora Bareše k alkoholu vážná?

Herec riskuje, že přijde o své nejbližší

S někdejší hvězdou seriálu Cesty domů IGOREM BAREŠEM (50) se život nijak nemazlí. Dnes působí, že se se všemi peripetiemi postupně vypořádal a smířil. Pracovní i rodinné zázemí ale negativně ovlivňuje zdravotní nejistota a hrozba hercova plného návratu k jeho dřívější vášni pro alkohol.

Přestože obecně patří mezi obsazované herce, loni musel s manželkou ANTONIÍ TALACKOVOU (38) řešit nepříjemné existenční potíže. Oba totiž patřili mezi herce, se kterými se rozloučilo nové vedení Národního divadla.

Právě ztráta stálého angažmá a s tím spojená pracovní nejistota herecké dvojici v poklidném rodinném životě, o který se už dlouho snaží, nijak nepomohla.

Prostě mu neodolá

Kdysi se Barešovi podařilo dostat svou slabost pro alkohol pod kontrolu především díky pracovnímu vytížení. Proto jeho nejbližší rodinu i blízké okolí sužují obavy, jakmile má práce méně. Sám herec přiznává, že alkoholu se úplně vzdát neumí. „Že ze mě úplný abstinent nebude, jsem věděl od začátku,“ říká s tím, že zcela bez lihovin vydržel nejdéle rok.

Podle svých slov měl jedinou variantu – naučit se s alkoholem žít. Zároveň prozrazuje, že od pití ho dokážou odradit jen pracovní závazky a příležitostné projevy chronické nemoci střev zvané Crohnova choroba, se kterou se potýká už 17 let.

Rodinný sobec

Za to, že po vyhazovu z Národního divadla po alkoholu ve větší míře nesáhl, vděčí Divadlu na Vinohradech, které jemu i manželce nabídlo angažmá. Možná právě tato nejistá situace, která nové alkoholické potíže málem přivolala, herce přiměla si uvědomit, že padesátka, kterou před pár týdny oslavil, je v jeho případě štěstí.

„Je zázrak, že jsem to všechno přežil,“ hodnotí poněkud svérázně svoji aktuální situaci. To je přinejmenším zarážející přistup vzhledem k tomu, že s manželkou Antonií vychovávají dvě malé děti, ALOISE (2) a ANTONII (6), které jistě budou mámu i tátu v následujících letech potřebovat.

Bareš tak nechtěně odhaluje svou skrytou sobeckost, když zároveň zdůrazňuje, jak moc je pro něj rodina důležitá a jak je vděčný, že mu po celou dobu manželka i děti pomáhají všechny psychické i zdravotní potíže překonávat.

Bareš tvrdí, že rodina je jeho největší oporou. Ztratí ji nakonec?

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden