Je to bezcitný darebák

Můj švagr je naprosto bezohledný a poživačný chlap, který se nezastaví před ničím. Bohužel nemám žádnou šanci, jak před ním sestru Evu ochránit.

Už když se k nám před třiadvaceti lety do rodiny přiženil, do oka mi zrovna nepadl. Takový obyčejný frajírek s holou zadnicí, kterého naše všeobjímající rodina přijala do teplého a pěkného hnízda. Nějaký čas sestře manželství fungovala celkem bez problémů. Měli dvě děti, slušnou práci a zázemí naší rodiny. Pak ale bohužel došlo k osudové havárii.

Sestra skončila na vozíku

Při cestě na dovolenou došlo k velké autonehodě. Moje sestra měla ošklivě poraněnou míchu a bohužel skončila na vozíku. Švagr i děti vyvázli s menšími zraněními. Naše rodina po tom neštěstí opět zafungovala skvěle.

O Evičku jsme se dobře starali a pomáhali ji s dětmi. Švagr se také chvíli snažil, ale postupně jeho iniciativa opadala, až ustala úplně. Vymlouval se na to, že musí hodně pracovat, aby uživil rodinu, když teď Eva moc nevydělá.

Evička se vzchopila

Moje statečná sestra to však nevzdávala. Našla si práci, naučila se žít s vozíkem. Zvládala i pubertální děti. Všechno bylo dobré až na švagra. Domů chodil stále později a později. Jedna služební cesta střídala druhou. Sestra pro něj měla pochopení a litovala ho, že tak tvrdě pracuje. Jenže to všechno bylo trochu jinak.

Potkala jsem je spolu

Jednou jsem byla pracovně v Praze a potkala tam svého švagra s mladou hezkou dívkou. On mě neviděl. Začala jsem ho více sledovat a brzy se ukázalo, že ta slečna je jeho milenka. Byl to šok.

Nejprve jsem považovala za nejdůležitější, aby se to sestra nedozvěděla. Taková hanebnost, když ona se nemá jak bránit. Proti mnohem mladší a zdravé holce nemá šanci. Časem jsem ale dospěla k názoru, že by o mužově milence měla vědět. Jen nemám odvahu jí to říct sama.

Zuzana V. (49), Beroun

reklama
reklama