Je to láska, nebo spíš náhradník?

Až po boku toho správného partnera pochopíte, proč to nevycházelo s těmi minulými...

Náhradník, jemuž se říká též převaděč či převozník, vás převeze ze vztahu, který skončil, do nového, kde už na břeh vystoupíte sebejistě a se zhojeným srdcem.

Být náhradníkem je nejtěžší profese na světě. Za službu totiž zaplatí on. Pomůže vám, ale sám zůstane opuštěný. Pokud se i vy snažíte založit vztah s někým, kdo nemá uzavřenou minulost, nemůžete se divit, že takový vztah vydržet nemůže, protože v srdci pro vás není to správné místo.

Převoznictvím je nejvíc trestán ten, kdo druhému nejvíc pomůže. Právě on pak mívá sklon oplácet dalším lidem stejnou mincí a také z nich dělat své převozníky. Je to nakažlivé.

Neopakujte stále stejné chyby

Každá zkušenost může být užitečná, a ta špatná dvojnásob. Negativní událostí je pouze tehdy, pokud ji nevyužijete ve svůj prospěch. Kdykoli se totiž ze špatné minulosti ponaučíte, vytváříte si lepší budoucnost.

Špatný vztah opakujete pouze tehdy, pokud budete dál dělat stejné chyby. Takže jsou-li tyto chyby doprovázeny i velkou bolestí, je pravděpodobné, že už je konečně přestanete opakovat.

Nenalhávejte si, že ránu v srdci už nemáte.

Utrpení a bolest vás posouvají

I když máte pocit, že vás citová bolest rozdrtí na prach, učí vás a posouvá. Vaše srdce totiž své hluboké rány nikdy nepřehlíží. Svou minulost už nezměníte, proto je dobré ji přijmout se vším, co se stalo.

A jít dál. Minulost už neovlivníte, ale přítomnost ovlivňujete právě nyní. A to, jak právě teď, v přítomnosti, naložíte se svou minulostí, určí vaši budoucnost.

Zbavte se stínů minulosti

Když se snažíte vracet to, co nefungovalo, a chcete zpátky toho, kdo vás opustil, je to, jako když znovu nabíjíte pistoli tomu, kdo vás prvně pořádně netrefil. Záleží přece jen na vás, jestli do svého života vpustíte záblesk nového světla.

Pro malé děti existují strašáci jen do okamžiku, než se v pokoji rozsvítí. Stejně tak je na vás, jak dlouho budete v sobě živit své strašáky, které svými vzpomínkami stále oživujete. Jak dlouho se vlastně hodláte trápit pro toho, kdo se už dávno netrápí pro vás?

Každý strůjcem svého štěstí sám

Kdykoli si na stíny své minulosti posvítíte, uvědomíte si, co jsou zač. Poznáte, jak jsou směšné, ubohé i to, jak vám zbytečně berou sílu. K čemu je dál potřebujete mít v hlavě?

Kdykoli se bojíte o svou budoucnost, uvědomte si, že žádná budoucnost ještě neexistuje. To vy si zaplňujete přítomnost buď negativními, nebo pozitivními myšlenkami. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.

Jenom díky stínu doceníte světlo

Žádný vztah ve vašem životě nebyl zbytečný. Každý neúspěch je zkušenost, za kterou můžete být osudové prozřetelnosti vděčná. Není náhoda, že nejsilnější vztahy tvoří právě takové páry, které si v životě prošly peklem a o to víc si pak váží kvalitního partnera.

Podstatou silných vztahů je základní pravidlo: Nevěřte tomu, kdo vás jednou zklame! Ale nezklamte nikdy toho, kdo vám věří. Právě lidé, kteří poznali bolest, zradu a zklamání, dokážou v lásce nejvíc ocenit férovost.

Buďte tedy vděčná těm, kteří vás obohatili nejen o trpkou zkušenost, ale díky tomu i o moudrost a nadhled, a naučili vás rozpoznat, jaký chlap stojí za dlouhodobý vztah i za cenu boje, a jaký ne. Každý růst bolí, ale vždycky se vyplatí.

Rána v srdci chce čas

Nový muž, kterého jste potkala příliš brzy po rozchodu, vůbec nemusí být špatný, jen v dané chvíli byl špatný pro vás. Pokud máte v srdci pořád ještě svého bývalého, přiznejte si to a nepředstírejte, že žádnou ránu už v srdci nemáte.

Každé hojení potřebuje nějaký čas. Tím spíš hojení zlomeného srdce. Kdykoli se snažíte zkrátit proces jizvení duše, rána se může znovu roztrhnout. Je přece v zájmu obou, aby dveře do minulosti byly spolehlivě dovřeny.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden