Můj kousek štěstí

Je třeba zabít, či milovat Michala Davida?

Můj kousek štěstí

Cirkusového chlapce vychovávaly v Itálii jeptišky a učily ho mimo jiné hrát na varhany

Michal David (62) stále srší energií a chce žít nonstop. Přesto k němu nebyl osud po celý život vždy férový. Když skončil v dětském domově nebo když mu zemřela milovaná dcera.

Počátek jeho sólové kariéry odstartovala notoricky známá písnička Nenapovídej, se kterou vyhrál na hudebním festivalu Intertalent a stal se tak přes noc novým idolem té doby. Sice už byl známý díky kapele Kroky Františka Janečka, ale Nenapovídej ho zviditelnila. Františku Janečkovi (77) vděčí zpěvák nejen za příležitost dělat muziku, ale také za své jméno.

Dětství v Itálii

Málokdo ví, že skutečné jméno Michala Davida (62) je Vladimír Štancl. Po vítězství na festivalu přišly další songy, díky nimž si zpěvák posiloval image krále diskoték. Jen ne všem se to líbilo.

„Já jsem měl vždycky dva tábory, příznivce, kteří mě milovali, a pak ty, co mě nenáviděli,“ tvrdí zpěvák dodnes. Kde se slavný hitmaker vyloupl a kde nabral ten svůj

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden