Moje chvilka pohody

Je váš vztah v krizi?

Někdy je partnerská krize očividná. Jindy ani netušíte, že ji prožíváte.

Neustálé hádky, nedorozumění. Je jasné, že vašim vztahem zmítá krize. Možná ale už dávno nejste spokojený pár. Přesto jste si toho v každodenní rutině ani nevšimli. Žijete vedle sebe, jako roboti. Plníte vše, co se od vás očekává, ale láska a blízkost jsou pryč.

Žádný vztah není dokonalý a zcela imunní vůči partnerským krizím. Základem úspěchu je ale včas poznat, že něco není v pořádku. Jen tak se dá vše ještě zachránit. Partnerská krize totiž dokáže být i nenápadná a plíživá.

Tím je však mnohem nebezpečnější a zákeřnější. Nahlodává váš vztah zcela nepovšimnutě. Až ho dokonale zničí. Jak jste na tom vy? Položte si tyto otázky a budete mít jasno.

1. Těšíte se domů?

Spěcháte po práci domů, ale ne kvůli tomu, že budete mít konečně klid, volno a své pohodlí. Ale spěcháte prostě proto, že se tam těšíte? Třeba ne vyloženě na partnera, ale na domov jako takový, na místo, kde je vám dobře, kde jsou lidé, které máte rádi? Cítíte se tam bezpečně, jako ve svém pelíšku. Pokud tohle necítíte. Něco není v pořádku.

2. Toužíte po večeru ve dvou?

Opravdu si umíte představit, že dnešní večer, místo polehávání u televize nebo s notebookem v ruce, půjdete s partnerem do restaurace na večeři? Nebo do divadla či do kina, zatancovat si. Nebo si budete třeba jen tak celý večer povídat a věnovat se jeden druhému. Chcete to? Opravdu? Nebo je to pro vás spíš zásah do pohodlného stereotypy, na který jste zvyklá?

3. Umíte se vzájemně rozesmát?

Nemusí to být dennodenně, ale jsou pořád chvíle, kdy jeden druhého nečekaně a neplánovaně rozesmějete? Kdy vám partnerovi vtípky připadají opravdu dobré? Nebio je vám už dopředu trapně, za to, co zase řekne? Jeho obehrané fórky vás nebaví. S tím vaším mužským se fakt moc nenasmějete. A není to škoda?

4. Baví vás milování?

Baví vás to stále spolu? Nezáleží na četnosti, ale na touze po tělesném kontaktu s milovaným člověkem. Těší vás milování, dokáže vás partner vzrušovat? Je to ještě vášeň nebo jen pouhá rutina a tak trochu manželská povinnost? V tom druhém případě je to začátek konce vašeho vztahu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden