Moje sladké tajemství

Jednoduché aranžmá z obyčejných větviček

Ani po Vánocích se nemusíte zříkat sváteční atmosféry. Vyrobte si dekorace, které pohladí na duši a domovu dodají něžnou zimní atmosféru. Naaranžované zasněžené větvičky ozdobené vločkami a ledovými květy zútulní váš interiér stejně jako svítící řetězy a vonné svíčky.

Budete potřebovat:

 větvičky

 sůl nebo cukr

 bílý sprej

 lepidlo nebo pájku

 mix dekorací z papíru

 skleněnou vázu

Jak na to?

1. Připravte si různě dlouhé a široké větvičky a nechte je v teple vyschnout. Krásně se budou vyjímat třeba ty vrbové, na kterých zůstaly pupeny.

2. Do hladké skleněné vázy bez dekoru nasypte sůl nebo cukr a do nich zapíchejte větvičky. Zjistíte tak, kolik jich využijete.

3. Pak větvičky z vázy vyndejte a pomocí bílého spreje jim dodejte trochu té zimní image. Postřik nemusí být pravidelný, aby větvičky vypadaly jako zasněžené.

Někde můžete nastříkat více vrstev, někde nechat původní hnědou barvu. Na větvičky pomocí lepidla nebo pájky přidělejte třeba vločky z prekližky, které zakoupíte ve většině obchodů s dekoracemi.

4. Na dozdobení můžete použít i polystyrenové kuličky a papírové růže, ideálně také bílé. Do vazby můžete přidat také jmelí a celou dekoraci postříkat vonným sprejem.

Tip:

LED řetězy také není třeba hned uklízet do skříně, můžete je nechat položené na krbové římse nebo okenním parapetu.

Srdce z polínek

Budete potřebovat:

 překližku

 polena

 pilku

 lepidlo

 brusný papír

 hřebíky a háčky

 provázek

Jak na to?

1. Z překližky si vyřízněte větší kolo nebo ho rovnou kupte v obchodě. To poslouží jako podklad. Na něj si předkreslete motiv srdce a pak srdce vyřízněte tenkou pilkou. Okraje vyhlaďte brusným papírem dohladka, aby nehrozilo, že si při manipulaci zadřete třísku.

2. Připravte si rozměrově podobná polínka a začněte je jedno po druhém lepit na překližku. Pak srdce otočte a polena zespodu ještě přibijte hřebíky. V horní části pak navrtejte dva háčky a těmi provlékněte provázek, abyste dekoraci mohli zavěsit na zeď.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden