Moje sladké tajemství

Jednoho dne mu prostě řekla, ať se jde do lesa oběsit

Svého manžela neopustila, ani když začal zahánět starosti pitím a léky na spaní. V těch těžkých časech ji nad vodou držela láska.

Aby si Martina Preissová (44) mohla vzít osudového muže svého života, museli si oba projít rozvodem. V tu chvíli ani jeden z nich netušili, že tím teprve začíná období plné vážných problémů.

 

Sympatické Martiny Preissové si diváci poprvé všimli v seriálech Redakce a Pojišťovna štěstí. Už tehdy ukázala opravdový talent, takže se nabídky na další role jen hrnuly.

O této půvabné tmavovlásce se dnes hovoří hlavně v souvislosti s úspěšným seriálem Slunečná, ve kterém hraje, a také pochopitelně s tím, že je manželkou Martina Preisse (47). Herce, který si v minulosti prošel závislostí na alkoholu a několika pobyty v léčebně.

Vypadal jako sebejistý frajírek

Mnozí se proto ptali, jak to Martina mohla všechno zvládnout a zda někdy neměla chuť svého komplikovaného manžela opustit. Na takové otázky Martina odpovídá, že v těch nejtěžších chvílích jí nad vodou držela láska.

Ona a Martin se poznali na prknech Národního divadla. Jenže když tam Martina nastoupila, připadal jí Preiss jako sebejistý frajírk, který chodil pěkně oblečený a vždy pěkně voněl. A i když měl na ruce drahé hodinky, chodil všude pozdě.

Začínající herečka tehdy rozhodně nemohla tušit, že Martin svou hranou suverenitou pouze maskoval nízké sebevědomí, které ho už od malička trápilo.

Preiss se totiž dlouho nemohl vyrovnat s tím, že ho mnozí srovnávají s jeho slavnými rodiči, Janou (72) a Viktorem (73) Preissovými. Měl pocit, že na něj budou kladeny velké nároky, které on nedokáže naplnit.

Oba se nejprve museli rozvést

Od seznámení Martiny a Martina musely uběhnout dva dlouhé roky, než ti dva spolu začali zkoušet jednu divadelní hru. Tehdy herečka svého budoucího manžela více poznala, zamilovala se do něj, a jak sama později řekla: „Už to nešlo zastavit.“

Ani začátek jejich lásky však nebyl tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Oba se totiž museli rozvést, takže to ještě nějakou chvíli trvalo, než mohli být oficiálně spolu.

Po svatbě, která proběhla v roce 2009, se zamilovaným manželům krátce po sobě narodili dva chlapci Matouš a Šimon. Tehdy Martina, na rozdíl od svých mnohých kolegyň, zůstala celých pět let na mateřské dovolené.

Bojoval s psychickými potížemi

Bohužel, místo aby si Preissová v následujících letech užívala vytouženého mateřství, musela se zabývat problémy, které by spousta jiných žen nezvládla.

Její manžel totiž bojoval s psychickými potížemi, které se pokusil zahnat alkoholem a léky na spaní. Že tato cesta vede rovnou do pekel, poznal nejen on, ale i jeho sympatická manželka.

Martin několikrát skončil v psychiatrické léčebně, což pro Preissovou jistě nebylo jednoduché. Bohužel, toto velice náročné období se táhlo několik dlouhých let, během kterých Preiss několikrát selhal a znovu se k pití vrátil.

Martin se pokusil o sebevraždu

Ty nejtěžší chvíle však Martina prožila v okamžiku, kdy se její manžel patrně pokusil o demonstrativní sebevraždu. Preiss se totiž dostal do bodu, kdy už nevěděl, jak dál.

Neustále ho pronásledovaly pocity, že je neúspěšný a že nemá tolik peněz jako ostatní jeho kolegové. Během této životní etapy pak došlo k hádce, po které Martina vzala děti, a odjela pryč.

Když pak se svým manželem mluvila po telefonu, tak mu patrně v afektu řekla, že jestli ho nebaví život, tak ať se sebere a jde se do lesa oběsit.

„A já řekl, že teda jo, a opravdu jsem odešel z domu,“ přiznal později herec. Když Martina nenašla svého manžela doma, pochopitelně zavolala policii. Martin poté strávil nějaký čas v psychiatrické léčebně.

Sympatická herečka doslova září

Pak se vydal hledat vhodné protialkoholní sanatorium. Bohužel, po návratu domů se na Martina navalily starosti běžného dne a on znovu, jako už mnohokrát před tím, sáhl po lahvi.

Když mu došlo, co se vlastně stalo, vrátil se dobrovolně na dalších čtrnáct dní do sanatoria. Dnes je Preiss naštěstí už dlouho „čistý“ a dokonce se našel v nové profesi.

Martin namlouvá audioknihy a je v tomto oboru velmi žádaný. Když se dnes jeho manželky, krásné Martiny Preissové zeptáte, jak se má, odpoví vám: „Podívejte se na mě a vidíte, že zářím.“

Stál věří ve šťastné konce

Preissová totiž díky své lásce a víře ve šťastné konce ustála všechna těžká období svého manželství.  Je v pohodě, a jak sama říká, po dlouhé době se jí žije opravdu hezky.

Nám tak nezbývá než této půvabné tmavovlásce přát, aby jí rodinné štěstí vydrželo co nejdéle. Vždyť si to po letech plných trápení opravdu zaslouží.

Celé dny byl zavřený v jednom pokoji

Martina Preissová vedle svého manžela prožila mnoho krušných chvil. Musela přihlížet nejen tomu, jak si konzumací alkoholu prohlubuje depresi, ale i tomu, jak přestal zvládat běžný život. Byl celé dny zavřený v pokoji za zataženými závěsy, odmítal práci a neúčastnil se rodinného života.

Preissovou v tu chvíli zachránila milovaná práce. Do divadla si vlastně chodila odpočinout od beznadějné domácí situace. Hraní ji pochopitelně drželo nad vodou i finančně, když se na Martina nemohla jako na živitele rodiny spolehnout.

Přes všechny tyto těžkosti Preissová nedokázala svého manžela opustit, právě naopak. Neustále zdůrazňovala, že Martina respektuje právě za to, jak se snažil se svou závislostí dlouhá léta statečně bojovat.

„Můj muž si zaslouží obdiv,“ tvrdila Preissová a dodávala, že vše je o to složitější, že placatka rumu je dnes k dostání v každé trafice. Přes tyto skutečnost Martin zatím odolává, za což jistě vděčí i své báječné manželce Martině Preissové.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden