Jejich manželství je jako z reklamy na štěstí

Vyhlédl si ji kdysi v televizi, když ji ale poprvé potkal, nepoznal ji. Dodnes si však karel vybaví, co měla Hana na sobě.

Bok po boku pracují a žijí více než třicet let, a za tu dobu se jejich zamilované pohledy snad ani na vteřinu nevytratily. Mají velkou rodinu, úspěšné divadlo a zřejmě také patent na šťastný vztah.

Býval vždy idolem mnoha ženských srdcí. Jak už to tak ale v životě bývá, osud Karla Heřmánka se měl původně ubírat jiným směrem. „Jako kluk jsem chodil do divadel, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl být hercem,“ svěřil se po letech muž, který má dnes na svém kontě mnoho filmových, seriálových i divadelních rolí.

Lákala ho režie

V mládí však, jako chlapec z pražského Žižkova, měl jiné plány. Po absolvování stavební průmyslovky si přál studovat architekturu. Osud tomu ale tehdy chtěl, že nestihl termín zkoušek, a poohlížet se začal po studiu jiného oboru, tentokrát více uměleckého. Lákala ho režie, ale ke studiu na FAMU se nedostal, a tak si řekl, že zkusí štěstí jako herec a přihlásil se ke studiu herectví na DAMU.

Pro velký počet uchazečů nebyl přijat, a tak mu bylo nabídnuto, aby zkusil zkoušky na JAMU v Brně. A tak to „do třetice“ opravdu vyšlo! Na léta studií v Brně dodnes rád vzpomíná. I proto, že se

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře