Můj čas na kafíčko

Ještě jako vdanou pozval Štefan Margita Hanu Zagorovou do Švýcarska na operu a tam se oba zamilovali!

„Štefan mi stál za to čekání. Je to člověk mého života. Na druhou stranu vím, že musíte o svůj vztah pečovat.“

Manželství Hany Zagorové (72) a Štefana Margity (62) patří k těm nejstabilnějším v českém showbyznysu. I po tolika letech vztahu to mezi nimi stále romanticky jiskří a skandálům se úspěšně vyhýbají!

Slovenský operní pěvec Štefan Margita (62) má za sebou opravdu velké kariérní úspěchy. Málokterému pěvci se podaří, aby vystupoval na takových prestižních scénách, jakými jsou milánská La Scala, londýnská Covent Garden nebo Metropolitní opera v New Yorku. Pohodovému a usměvavému muži se daří i v soukromí. Svoji ženu, legendární zpěvačku Hanu Zagorovou (72) si vzal ani ne celý den poté, co se rozvedla a vypadá to, že už spolu opravdu vydrží napořád.

Umí si život pořádně vychutnat!

Úspěšná cesta na vrchol

Možná vás překvapí, že původním studijním oborem a potom chvíli i profesí Štefana Margity byl fotograf. To byla ale jen krátká epizioda v bohaté umělecké kariéře. Nastoupil na konzervatoř a pak už kráčel stupínek po stupínku: z divadla v Prešově do operní scény v Košicích, odtud do Národního divadla v Praze. Od konce minulého tisíciletí je pak svobodným umělcem, který nepotřebuje stálé angažmá. Jeho jméno je natolik výrazné a osvědčené, že si každá hudební scéna klade za čest, když na ní může Štefan vystupovat. Také Hana Zagorová si svoji nezapomenutelnou cestu v oblasti populární hudby poctivě odpracovala. Rodačka z Ostravy na sebe nejprve upozornila v tamní soutěži Hledáme nové talenty. V roce 1968 vydala svůj první singl a pak už její popularita stoupala až na nejvyšší příčky – celkem devětkrát se stala Zlatou slavicí. Život jí ale už v mládí začaly komplikovat zdravotní problémy. Ukázalo se, že trpí poruchou tvorby krve. Tehdy to vypadalo, že po celý život bude odkázaná na transfúze. Lidová šeptanda o ní rozšiřovala informaci, že trpí leukémií, což nebyla pravda. S těmi transfúzemi to ovšem pravda byla, a docela dlouho. Každých devět týdnů jí měnili krev, čemuž musela podřídit i svá vystoupení.

První manžel byl jen „naoko“.

Adoptivní dcerku měla jen týden!

Jedním z důsledků nemoci byl tvrdý fakt, že se oblíbená zpěvačka nikdy nemůže stát matkou. Dost složitě rovněž hledala partnera: málokterý muž byl schopen žít s tak populární a pracovně vytíženou ženou. Řešením ohledně mateřství mohla být adopce. K ní ale Hana potřebovala partnera. Ne že by se nenašly zástupy mužů, kteří by se s ní třeba i jen formálně oženili. V roce 1986, na prahu čtyřicítky, si ale Hana vybrala jako manžela slavného tanečníka Vlastimila Harapese (72). Tenkrát ještě neexistoval bulvár, který by jejich vztah rozebíral. Kdyby ano, možná by se přišlo na to, že se skutečně jednalo víceméně o účelovou záležitost. Hana zpětně dokonce odmítala vztah s Vladimírem označovat jako „manželství“. I sám tanečník přiznal, že jediným a hlavním důvodem, proč si řekli „ano“, byla zpěvaččina touha po dítěti. Mohlo to dopadnou jinak, kdyby se plánovaná adopce skutečně podařila. Čtyřletou holčičku už měla Hana téměř za vlastní. Jenže přišel nečekaný zvrat. „Neměla jsem ji ani týden, když někdo donesl její babičce, že ji mám adoptovat a ona se ozvala. Najednou byl konec,“ popisovala zpěvačka bolestnou zkušenost. „A já si uzavřela celou tuto kapitolu. Vím, že mi prostě není přáno. Je to oblast, která se vám úplně uzavře. Naopak ještě získáte trochu odstup k jiným dětem. Tělo se tak asi brání té hluboko ukryté bolesti.“ Naštěstí toto zklamání vzápětí vystřídala láska, která se ukázala být osudovou.

Viděl je z vedlejšího auta!

Se Štefanem Margitou se Hana seznámila ve Švýcarsku, kam jí a tehdy ještě jejího manžela Vlastimila Harapese pozval pěvec na operní představení. Symbolické je, že název opery zněl Nápoj lásky. Do Basileje nakonec jela Hana sama a zdálo se jí, že s ní Štefan koketuje. Pak zjistila, že nešlo o žádné zdání, skutečně o ni měl vážný zájem. Vztah, který navázali, nejprve udržovali v tajnosti. Náhody ale bývají zrádné a jednoho dne je na křižovatce společně v autě spatřil právě Vlastimil, který zastavil vedle. Logicky pak následoval rozvod. Hana ale udělala nejspíš jeden malý rekord, protože za 22 hodin od chvíle, kdy bylo její první manželství formálně uzavřeno, řekla své „ano“ podruhé – a to právě Štefanovi! Málem to ale nestihli, protože zpěvačku zklamal objednaný taxík, který se nedostavil. Cesta s náhradním taxikářem pak prý byla hodně dramatická!

Umí si život pořádně vychutnat!

Na čas se vzdala své kariéry!

Od konce května roku 1992 jsou tedy Štefan a Hana manželé. Svatbu si ale ještě jednou zopakovali, po té na obecním úřadě přišla i církevní. Operní pěvec tehdy prohlásil, že Hana je pro něho ženou, se kterou chtěl vždy být a že ji obdivoval po celý svůj předchozí život. Nevadilo mu, že zůstanou pouze manželi a nikdy se nestanou rodiči. Podotkl: „Chtěl jsem jí jako člověka, kterého miluji, a tak jsem oželel i dítě.“ Také Hana měla vždy pro svého životního partnera jen krásná slova: „Štefan mi stál za to čekání. Je to člověk mého života. Na druhou stranu vím, že musíte o svůj vztah pečovat, aby byl v harmonii.“ Po zkušenosti ze všech předchozích vztahů si pak Hana raději na nějaký čas dala odpočinek od koncertů. Nechtěla, aby její láska se Štefanem ztroskotala na velkém pracovním vytížení. „Měla jsem pocit, že všechno, co jsem měla ve zpěvu udělat, je hotovo,“ přiznala. „Snadno by se mohlo snadno stát, že bych šla na jeviště bez pocitu, pro který to dělám. A to jsem nechtěla zažít.“ Jako „žena v domácnosti“ byla opravdu šťastná. K návratu před mikrofon ji vlastně přinutil až Štefan, který viděl, jak se Haně po zpívání stýská. Nikdy už ale v kariéře Zlaté slavice nenastala situace, kdy by dávala přednost svým vystoupením. Časový harmonogram dokonale sladila s tím Štefanovým. Ten měl díky své slávě a profesionalitě vždy pracovní kalendář naplněn dlouho dopředu. Z Hany se tak částečně stal jeho doprovod po světových operních scénách. Na své fanoušky ale nezapomínala a oni na ni také ne, jak dokázala čtyřikrát vyprodaná Lucerna.

V době svatby nebyla rozvedená ještě ani 24 hodin!

Ve Španělsku si pro sebe pořídili letní byt!

Úspěšná manželská dvojice sice nedá dopustit na Česko a vždy se sem oba rádi vrací. Jeden dům si ale pořídili i dole na jihu ve Španělsku, konkrétně v Malaze. Na sociálních sítích pak zveřejňovali fotografie, na kterých se usmívají pod rozpáleným sluncem. Štefan uvedl: „Jsme tu moc šťastní! A parádně si tady odpočineme. A hlavně je tu stále stejné klima a vlhko, který mi pomáhá na hlasivky.“ A Hana, která pobyt na letním španělském bytě bere jako odměnu za své koncerty, potvrzuje, že si to tam oba opravdu užívají!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden