Jezte dosyta a hubněte při tom

Stopová prvek chrom zajišťuje optimální rozložení tuku a svaloviny v našem těle. Pokud do svého jídelníčku zařadíte větší množství potravin, které obsahují hodně chromu, nemusíte se obávat, že budete hladovět nebo s dostatkem jídla přibírat.

Které potraviny si můžete užívat do sytosti? Největším zdrojem tohoto stopového prvku jsou mušle, para ořechy, ústřice, sušené datle, hrušky, rajčata, houby, brokolice, lískové oříšky, vepřová kotleta, kukuřice, vaječný žloutek, hovězí maso a sleď.

Můžete se chromem předávkovat?

Chrom ovlivňuje metabolismus glukosy a tuku. Tím upravuje složení lidského těla. Je možné se tímto prvkem nebezpečně předávkovat? Je velice nepravděpodobné, že s běžnou potravinou by mohlo být přijato škodlivé množství chromu. Pokud budete jíst pestrou stravu, nemůžete se jím předávkovat. Takové nebezpečí vám hrozí, pokud jej budete užívat jako potravinový doplněk. Chrom je obsažen v mnoha potravinách, proto vám konzumace pestré a vyrovnané potravy zajistí dostatek potřebného chromu i bez tabletek či jiných preparátů.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden