Moje šťastná hvězda

Jídlo jako lék

Které potraviny vás udělají krásnější a zdravější? Seznámíme vás s pěti z nich, jež byste měla ihned zařadit do svého jídelníčku. Díky nim budete mít krásnější vlasy, zbavíte se křečových žil a také zeštíhlíte. Které potraviny jsou ty zázračné?

Nemusíte je rozhodně konzumovat každý den, stačí, když se na vašem jídelníčku objeví alespoň dvakrát do týdne. Takzvaných superpotravin samozřejmě existuje nepřeberné množství, ale ty, které jsou běžně dostupné ve všech větších supermarketech a nestojí příliš peněz, jsou ty nejlepší.

Ovesné vločky tlumí chuť na sladké

Trápí vás chuť na sladké, ale dobře víte, že ho jíst ve větším množství nemůžete? Ovesné vločky ale jíst můžete. Proč? Přispívají ke stabilizaci hladiny inzulinu a také vám rozproudí metabolismus.
Dávejte si je každý den k snídani. S mlékem nebo jogurtem a sušeným ovocem nebo ořechy.

Ryby pro silnější vlasy

Mořské ryby jsou zdrojem velkého množství bílkovin. Proto podporují jak zdravou kůži, tak i vlasy.
Častou konzumací ryb se vyhnete i ekzémům a jiným kožním problémům. Zapomeňte však na ty mražené. Ty už totiž v sobě skoro žádné, nebo spíše vůbec žádné, nemají.

Quinoa umí hojit opary

Znáte quinou? V kuchyni skvěle nahradí rýži nebo kuskus, ale v kosmetice ji můžete používat kdykoli vás trápí opary.Obsahuje totiž aminokyselinu lysinu, která urychluje jejich hojení a brání jejich opětovnému výskytu.

Na celulitidu jedině syrovátka

Sušená syrovátka, která vzniká při výrobě sýru nebo tvarohu, obsahuje velké množství vitaminů B, E, C a také důležité minerální látky.Například díky hořčíku se syrovátka doporučuje konzumovat tehdy, pokud máte celulitidu.

Do boje s křečovými žilami

Pohanka, která obsahuje vitamin C a rutin, zvyšuje pružnost krevních kapilár, a tak pomáhá při problémech s křečovými žilami nebo při otocích dolních končetin.Máte na nohách viditelné křečové žíly? Jezte pohanku. Křečové žíly vám sice nezmizí, ale rozhodně nebudou tak viditelné.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden