Jiří Dvořák: KVŮLI NEMOCI SI CHTĚL VZÍT ŽIVOT!

Téměř nikdo o JIŘÍM DVOŘÁKOVI (51) nevěděl, že ho kdysi tížila myšlenka na sebevraždu! V době, kdy mu totiž lékaři objevili závažné onemocnění, netušil, co bude dělat dál, když se neuzdraví. Měl pocit, že život pro něj skončil!

Podzim roku 2016 pro něj nebyl vůbec hezký, ba naopak. Změnil se mu celý jeho svět. Od lékařů si vyslechl diagnózu, která mu obrátila život na ruby. Oznámili mu, že má refluxní chorobu jícnu. „Zasáhlo mi to hlasivky,“ vzpomíná Jiří s tím, že si nejdřív myslel, že má zánět na průduškách.
Pořád si prý odkašlával. Nezbylo mu proto nic jiného než jít na konzultaci k foniatrovi. „Bylo mi řečeno, že kdybych v tom pokračoval, mohlo by to mít trvalé následky,“ svěřil se Dvořák. Jenže hraní byla jeho láska! To, čemu obětoval celý svůj dosavadní život! Bál se, že už nikdy nestane na divadelních prknecha ani před kamerou. A co je ještě horší, měl neskutečný strach, že si nedokáže vydělat na živobytí.

KONEC KARIÉRY BY NEPŘEŽIL

V tu chvíli ho napadala jediná, pro něj spásná myšlenka. Vezme si život! Vůbec totiž netušil, co by dělal, kdyby o hlas skutečně přišel! Rozhodně nechce skončit jako ten, co jenom upravuje texty pro dabing. Vždyť herectví je pro něj největší láska. Netrpěl ale jen on sám. Starosti si dělala i jeho mladá přítelkyně JITKA (29) a stejně tak i dcerka ANIČKA (16), kterou má se svou bývalou ženou BÁROU MUNZAROVOU (46). Strach o život a živobytí má i dnes. Nikdy totiž neví, kdy mu hlas může vypovědět službu.

UŽ NECHCE MÍT DĚTI

Proto se Jiří rozhodl, že si s přítelkyní nepořídí potomky. „Jsem starý na to, abych měl malé děti, nepřijde mi to vůči nim zodpovědné,“ nechal se slyšet. Je to ale skutečně kvůli věku? Někteří si totiž myslí, že je to právě kvůli tomu, že se bojí, aby jednoho dne definitivně nepřišel o hlas.
Pak by přestal i vydělávat a neměl by z čeho živit svou rodinu. Jenže je dost možné, že jeho mladá přítelkyně zatouží být matkou. A pokud se jí nestane díky Dvořákovi, tak si zřejmě najde někoho jiného.

reklama
reklama