Moje šťastná hvězda

Jiří Lábus málem přišel o život!

Co se mu stalo?

Herec JIŘÍ LÁBUS (66) je často terčem posměchu svých kolegů, protože je tak trochu podivín. Nejinak tomu bylo i při natáčení posledních „Básníků“, kde Jiří musel překonat svoji životní fobii.

Lábus je jedním z umělců, kteří jsou i pro leckteré kolegy záhadou. Proč se nikdy neoženil a neměl děti? Opravdu má zálibu v mladých dívkách, nebo pokukuje spíš po chlapcích? I takové otázky se objevily v souvislosti s představitelem Rumburaka z Arabely.

Jeho leckdy podivínské projevy ale jeho kolegové berou jako příležitost k tomu, aby si z něj utahovali. A nejinak tomu bylo, když při natáčení nového filmu měl jako jediný z nich v bazénu dětské rukávky.

Voda ho mohla zabít

Jiří Lábus má totiž fobii z vody, a když je například u moře, chodí jen tam, kde stačí. Jenže zatímco si mnozí myslí, že je za tím jen to, že se prostě nikdy nenaučil plavat, skutečnost je mnohem dramatičtější.

Voda mu málem vzala několikrát život. „Nemám rád vodu. Třikrát jsem se topil. Navíc mám fobii z hloubky,“ prozradil herec. Málokdo to ale tušil. Ostatně, když Lábus natáčel se ZDEŇKEM TROŠKOU (62) Slunce, seno, erotiku, byli všichni překvapení, že se Jiří bojí vody.

„Když jsme v Itálii natáčeli, Jirka chtě nechtě musel do moře. Bravurně se rozběhl, skočil do moře a zabořil se jednou nohou do písku, s tou druhou předstíral, že plave. Jen co se kamera zastavila, utíkal jako o závod na břeh.

Tak byl vyděšený,“ prozradil Troška. „Jirkovi stačí, aby byl ve vodě po pás,“ prozradil známý režisér. Je vidět, že rukávky na natáčení jsou pro Lábuse nezbytností.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden