Jiří Menzel celý život nechtěl děti, a pak toho litoval!

Svoji ženu si vzal během cesty po Asii

Manžele Jiřího (82) a Olgu (42) Menzelovy dělí hodně velký věkový rozdíl. Přesto se zdá, že jsou spolu šťastní. Spojují je i dvě malé dcerky, ačkoliv přinejmenším ta první je nemanželská.

Režisér Jiří Menzel si u diváků získal popularitu většinou svých filmů, nejvíce pak komediemi Postřižiny nebo Vesničko má středisková. Po většinu svého života ale dával přednost staromládeneckému životu.

Ženám se nevyhýbal, ale s žádnou se nechtěl vázat natrvalo. Názor změnil skoro až v důchodovém věku - poté, co potkal Olgu Kelymanovou.

Začala to vánoční anketa

Olga měla za sebou sportovní mládí. Až do svých 21 let závodně běhala kratší tratě. Chtěla studovat vysokou školu a hlásila se tedy logicky na fakultu tělesné výchovy a sportu.

„Nejsem ale moc šikovná na gymnastiku a nechtěla jsem podstupovat dril, který byl nutný, abych zvládla třeba přemet vpřed nebo bradla,“ přiznala. „Tak jsem šla nakonec na ekonomku.

Byl to omyl a po roce jsem velmi rychle skončila. Pak jsem odjela do Prahy a vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky.“ Právě tohle rozhodnutí mělo zásadní vliv i na její budoucí soukromý život.

Během studia novinařiny měla udělat

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře