Jiří Pomeje: Strach před prvním ozařováním

To, co právě prožívá po krk zadlužený herec a producent Jiří Pomeje, je nejspíš noční můrou každého. Před pár týdny se dozvěděl svou krutou diagnózu. Onemocněl rakovinou hrtanu. Už takhle měl hlavu plnou starostí kvůli milionovým dluhům za film Andělská tvář.

S tímto ortelem se mu ale doslova zhroutil svět. Vážně totiž hrozí, že následkem operace přijde o hlas, což by pro něho jako pro herce byla katastrofa. Vše závisí na tom, zda mu pomůže ozařování, které by se mělo zahájit v následujících dnech.

"Když to dopadne dobře, tak mi vezmou půlku krku a půjdu na chemoterepie. A když to dopadne ještě hůř, tak mi vezmou cleý hrtan a budu mít "slavíka" a takový ten mluvič ze strany," svěřil se Pomeje se slzami v očích s tím, čeho se nejvíc hrozí.

"Nikdy jsem nevěřil, že budu šťastný, když mi někdo řekne, že mě budou jenom ozařovat. Ta věta byla hezká," svěřil se. Jenomže problematika léčby je přitom ještě mnohem složitější. Ozařování by mohlo zase poškodit okolní tkáně a připrvit ho o sluch nebo zrak.

Raději si ani nepředstavovat tu úzkost a strach z léčby a výsledků, které ho teď čekají. Svou bezmoc se ale Pomeje statečně snaží držet v sobě a nedávat ji najevo alespoň před jeho dcerkou Aničkou. Nechce ji strašit.

"Malá to vůbec nezaznamenala. Snažím se. Hodně šeptám," přiznal. Dokonce sebral všechnu odvahu a rozhodl se vyjet se svou ženou Andreou (28) na služební cestu do Thajska, ještě než mu začnou chemoterapie.

Za což mu mnozí smekají. Na jeho místě by prý rozhodně neměli myšlenky na létání po světě..

"Když jsem se dozvěděl, že Jirka chce odjet do Thajska, tak jsem si řekl, že se zbláznil. Mně kdyby diagnostikovali takovou nemoc, tak se někam zavřu a úpím," okomentoval to Pomejeho kamarád. Lékaři to Jiřímu však naopak doporučili.

"Ano, bude bezvadné, když si pan Pomeje před terapií ozařování odpočine," uznal doktor z ÚVN. Nezbývá než držet pěsti, ať vše dobře dopadne..

.

reklama
reklama