Staré dobré časy

Jiří Sovák (†79): S milovanou Andulkou se scházeli na hřbitově

Staré dobré časy

Národem oblíbený herec si s osudem (za)hrával celý život. Tato záliba ho málem dostala až do kriminálu.

Pro kolegy perfekcionista, který nikomu, ani sobě, nic na place neodpustil. Pro některé z nás nesnesitelný bručoun, pro jiné geniální herec, díky němuž a záchvatům smíchu, které u nich vyvolal, si prodloužili život. Pro všechny Jiří Sovák (†79).

První osudové překvapení si připravil pro svého otce, machra cechu hostinského. Tehdy totiž bylo zvykem, že co se budoucnosti týče, děti respektovaly přání svých rodičů.

Jiří Schmitzer, jak zní Sovákovo skutečné jméno, si svého otce celý život vážil, ale jeho představu o tom, že převezme rodinné žezlo, nesdílel. Vystudoval dramatické oddělení Státní konzervatoře a nějakou dobu se živil jako skladník či pojišťovák.

Mohl bych se jmenovat třeba Sova

To už se ale jmenoval Jiří Sovák. Svůj celoživotní pseudonym si zvolil už na konzervatoři. Coby vlastenec

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden