Jiří Štědroň si přál vlastní kapelu, ale pak toho dlouhá léta hořce litoval!

„V sedmnácti osmnácti jsem měl holek plnou hlavu. Ve dvaceti jsem se poprvé oženil.“

Zpěvák Jiří Štědroň (79) nazpíval stovky písniček a pro milovníky pohádek je navždy spojen s rolí prince v televizní Popelce. Jeho život probíhal bez skandálů, ale přesto má v historii tříleté období, které ho dodnes trápí.

Na svět přišel Jiří Štědroň (79) do hudební rodiny. Jeden dědeček byl slavným kapelníkem, druhý amatérským houslistou a zpěvákův tatínek byl ředitelem hudební školy. On sám měl ovšem v dětství jiné představy. V deseti letech se mu zalíbila myšlenka, že by nosil uniformu.

Ta možnost tu byla, v Moravské Třebové existovala vojenská škola. Jiří ji charakterizoval jako místo, kde „chudáčkům desetiletým chlapcům dají uniformičky.“

Jemu se to hrozně líbilo, doma to ovšem vyvolalo zděšení a pobouření. „Naštěstí mi to naši zakázali,“ ocenil zpěvák po letech. Nesnažili se mu to prý ani

Zbývá vám 82% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden