Jiřina Bohdalová šokovala německé dabéry svými neuvěřitelnými hlasovými schopnostmi!

Ze dne na den se jako studentka musela finančně postarat o rodinu!

Život Jiřiny Bohdalové (89) byl natolik bohatý, že by se o něm dal natočit televizní seriál. V příběhu plném osudových dramat, zrady, ale i štěstí a slávy by ale hlavní roli nezahrál nikdo lépe než ona sama!

Legendární herečka Jiřina Bohdalová ráda opakovala, že oba její rodiče byli nemanželskými dětmi, tedy, jak přesně uvedla, „podvraťáky“. Hrdě se k tomu hlásila a poukazovala na to, že takoví lidé oplývali obrovskou životní moudrostí.

S chutí otravovala návštěvy

Tatínek byl truhlářem, maminka pracovala jako služebná. Měla ráda ochotnické divadlo a tak si už v raném věku všimla, jak je její dcerka talentovaná. Malá Jiřina se neustále ráda předváděla, doslova prý návštěvy „otravovala“, jak sama uvedla. Připravovala si předem různé výstupy a lidé se bavili. Proto maminka Jiřinu přihlásila do baletní školy a do filmového komparzu. V šesti letech tak stála poprvé před kamerou, ale němý film Pižla a Žižla na cestách zůstal nedokončený. Jako dětskou herečku si tak Jiřinu můžeme připomenout až v jejím opravdovém debutu, dramatu Zlatý člověk a snímcích Dceruška k pohledání a Madla zpívá Evropě. Než znovu přišla „na plac“, proběhla druhá světová válka, která přinesla do jejího života hlavně

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře