Jitka Asterová: Blázní kvůli dlouhověkosti

Má dlouhověké předky, a tak si usmyslela, že bude rovněž dlouho žít. Ale nehodlá na to čekat se založenýma rukama. Herečka Jitka Asterová (57) se rozhodla, že tady bude do stovky a že pro to udělá maximum.

Cvičí jako šílená a vrhla se i na racionální stravování. Pryč jsou časy, kdy se domnívala, že stačí snížit příjem potravy, a bude vyhráno. Dnes každého před hladověním důrazně varuje. Když žena delší dobu hladoví, přijde chvíle, kdy zaútočí na ledničku a zkonzumuje veškerý její obsah.

Jitka se zařekla, že tohle už se jí nikdy nestane. Soustředí se tudíž na kvalitu potravin a připravuje pokrmy ve zdejších zeměpisných šířkách neobvyklé: lososa s černou čočkou, marocký mrkvový salát s cizrnou.

Zárukou věčného mládí je i Jitčin optimismus a smysl pro humor. Když vypráví historky o mužích, posluchači umírají smíchy. Pěkná je ta o nejdramatičtějším rozchodu, kdy dala "kopačky" jednomu Čechošvýcarovi, a ten ji pak pronásledoval.

Byl ozbrojený, možná ji chtěl zastřelit, nakonec musel být hospitalizován v Bohnicích. Tam ho prý dali zase dohromady, a tak Asterová rozchod naštěstí přežila. .

reklama
reklama