Jitka Čvančarová: Milence dohnala do blázince!

Kolega neunesl její kruté odmítnutí

Nechce se věřit, co dokáže udělat neopětovaná láska! Své by o tom mohl vyprávět JÁN JACKULIAK (38), známý zejména z Ordinace. Osudnou se mu totiž stal vztah z JITKOU ČVANČAROVOU (38). Chybělo málo a mohl být už po smrti.

Na některé okamžiky v našem životě nevzpomínáme zrovna nejraději. A některé bychom možná velmi rádi navždy vymazali. Takový okamžik má ve svém životě i herečka a zpěvačka Jitka Čvančarová. Příběh plný zklamání a bolesti se začal psát v době, kdy herečka studovala spolu s Jackuliakem na brněnské JAMU. Právě tam se totiž pár dal dohromady. Živelná a smyslná Jitka okamžitě mladému herci učarovala a úplně ho pobláznila. Zdálo se, že je jejich vztah vážný a že skončí minimálně svatbou. Tak si ostatně možná Jackuliak vysnil, jenže nezkrotná Čvančarová viděla svou budoucnost zřejmě v jiných barvách a s příliš romanticky založeným mužem nepočí- tala. Toužila žít a užívat si všeho, zatím co on by se dokázal už v mládí usadit, jen aby jí mohl být nablízku. A tak dala přednost kariéře před Jackuliakovými city. Tato skutečnost herce hluboce zasáhla a poznamenala ho na dalších několik let.

Byl naprosto zdrcený

Když se Čvančarová se svým partnerem rozešla, nesl to velmi těžce. „Jána jejich rozchod úplně zničil. Věřil, že spolu zůstanou a založí spolu jednou rodinu,“ uvedl jeden z hercových spolužáků. Zatímco mladá herečka přesídlila do Prahy a začala si budovat svou kariéru, Jackuliak zůstal v Brně. Ovšem ani vzdálenost a odmítání nedokázalo hluboké hercovy city zničit. Jako by stále doufal, že jednou přijde den, kdy se k němu jeho osudová žena vrátí. Jenže to se nestalo. Jacku- liak se pokusil zapomenout. Nepodařilo se mu to ovšem údajně ani v okamžiku, kdy, stejně jako Jitka, stanul v roce 2011 poprvé před oltářem se studentkou Jitkou. „Náplast“ v podobě nového vztahu ale nevyšla a manželství ztroskotalo. Herec se měl ocitnout na dně, a dokonce se u něho objevily i těžké psychické problémy. Ty měla způsobit právě neopětovaná láska Čvančarové a vel- ké pracovní vypětí.

Trpěl bludy a depresemi

Psychické problémy nakonec vyvrcholily před dvěma lety, kdy měl Jackuliak vtrhnout za bílého dne na vrátnici Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě a začal křičet, že ho pronásledují nájemní zabijáci v dodávce a chtějí ho zabít. Trpěl těžkými paranoidními představami. Před- stavitel hokejisty Andreje Martynčáka z Ordinace byl tak přesvědčivý, že mu pracovník ostrahy uvěřil, a dokonce přivolal policii. „Nechtěl s nimi mluvit, pořád jen opakoval, že ho někdo pronásleduje,“ popsal celou situaci zaměstnanec školy. Policie samozřejmě záhy zjistila, že nic z toho, co poblázněný muž tvrdí, není pravda, a přivolali odborníky. Jackuliak pak skončil v bra- tislavské psychiatrické nemocnici, kde byl léčen několik týdnů. „S Jacim jsem v kontaktu. Moc na něj myslím, a držím mu palce. Ráda na náš vztah vzpomínám, i když už mám jiný život,“ vyjá- dřila se Čvančarová. Dnes už je prý herec v pořádku, znamená to tedy, že konečně dokázal na smyslnou Jitku zapomenout? Či jen šikovně potlačuje své city? To ví samozřejmě jen on sám.

reklama
reklama

Komentáře