Jitka Molavcová si vzala rozvedeného muže, ale ten už měl syna a jiné dítě nechtěl!

Měla v plánu stát se grafičkou, ale vítězství v soutěži rozhodlo o jiné budoucnosti!

Hvězda divadla Semafor, zpěvačka Jitka Molavcová (70) našla na uvedené pražské scéně nejenom angažmá, ve kterém vydržela až dodnes. Potkala tu i muže, se kterým prožila třicetileté manželství.

Schopnost rozdávat dobrou náladu a rozesmávat lidi měla Jitka už jako malá holčička. Své první vystoupení absolvovala ještě před nástupem do školy na mikulášské besídce. „Získala jsem oříškovou čokoládu jako první honorář, a tehdy se zrodil sen stát se herečkou a jako honoráře dostávat oříškové čokolády,“ vzpomínala.

Na bruslích po schodech a na sešitech z kopce

Na své dětství vzpomínala zpěvačka vždy ráda. Vyrůstala na pražských Vinohradech, kde byl její otec správcem pivovaru. Jednou z jejích radostí tehdy bylo bruslení na hřišti kousek od domova. Brusle na kličku, takzvané šlajfky, si nasadila už doma v bytě a po schodech v nich pak šla až na zamrzlou plochu.

K dalším zimním radovánkám patřilo sjíždění zasněženého kopce nejen na sáňkách, ale i na obalených sešitech. „Na jaře jsem vytáhla kolo a jezdila jsem po sladovně, vychutnávala jsem vůni sladu a chmele.

Tehdy se zde

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama