Josef Větrovec svoji matku vyhodil z domu a do smrti s ní nepromluvil!

Po smrti třetí ženy žil sám. V osamění i zemřel a jeho tělo našli až za několik dnů.

Dodnes můžeme Josefa Větrovce (+79) vídat v mnoha filmech nebo televizních seriálech. Dokázal lidi bavit, i když nebyl vystudovaným hercem. V soukromí s ním ale nebylo lehké pořízení.

Své dětství strávil herec Josef Větrovec (+79) v chudobě. Jeho rodiče sloužili za Rakouska-Uherska ve Vídni. Když vznikl samostatný stát, vrátili se zpátky. Kromě Josefa měli ještě dceru. V době hospodářské krize žili v Plzni ve skutečné bídě, na kterou Josef vzpomínal až do smrti. Často se stávalo, že doma neměli co jíst.

Matka spáchala sebevraždu!

Slavný herec byl manuálně zručný. Vyučil se v plzeňské Škodovce a dalo se o něm říct, že ovládal devatero řemesel. Jeho osudem zamíchala druhá světová válka. Zapojil se do protinacistického odboje, ale byl zatčen kvůli rozmnožování letáků. Dostal se do koncentračních táborů v Terezíně a Buchenwaldu.

Přežil díky své fyzické kondici a také díky tomu, že i za ostnatým drátem hrál s ostatními vězni divadlo. Válečné zážitky mu přivodily šílené

Zbývá vám 77% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden