Jsou vousatí muži víc nevěrní?

Líbí se vám drsné typy mužů s vousy jako měli Tři mušketýři? Tito muži oproti hladce oholeným více kradou, perou se a podvádějí své ženy. Proč?

Ukazuje se, že vousy vypovídají hodně o charakteru a hodnotách muže, který je nosí! Nejnovější psychologické studie se zúčastnilo 200 mužů ve věku mezi 30 a 60 lety.

Všichni dostali předloženo devět mužských obličejů s různými stupni oholení. Muži si měli vybrat obrázek, který odpovídá tomu, jaké vousy nosí oni sami. Pak odpovídali na řadu otázek týkajících se jejich morálních hodnot, zásad a nevěry.

Dominance skrytá ve vousech

Z výsledků vyplynulo, že 65 procent mužů mělo vousy různých délek a střihů. Zajímavé je, že majitelé těch nejdelších plnovousů vyjadřovali větší sexistické názory na ženy než muži s tváří hladce oholenou.

Z toho psychologové usuzují, že muži, kteří se cítí jako macho a alfa samci a také i nadřazenější vůči ženám, nosí mnohem častěji vousy, protože mají pocit, že tím jasně ženám ukazují svou mužnost a dominanci.

Vousáč versus holobrádek

Průzkum ukázal, že u vousatých mužů je nevěra mnohem častější než u oholených. 47 procent vousáčů podvádělo svou partnerku ve srovnání jen s 20 procenty holobrádků.

45 procent vousatých mužů přiznalo, že má častější sklony k rvačkám v porovnání s 29 procenty mužů hladce oholených. 40 procent vousáčů uvedlo, že už někdy v životě něco ukradli, zatímco mezi holobrádky to bylo jenom 17 procent. Výsledek je zajímavý. Jenže přesto jsou pro ženy stejně nejvíc sexy muži s několikadenním strništěm.

reklama
reklama

Komentáře