Moje sladké tajemství

Jste pořád spolu, nebo proti sobě?

Hádky patří k životu. Když máte dvě hlavy a dvě srdce, snáz najdete správnou cestu. Problémy jsou příležitostí k utužení vztahu. Jedině ve dvou společně zvládnete všechny nesnáze. Co si říkáte, když se hádáte?

Přeju ti tvé štěstí

Když vám na druhém záleží, chcete, aby byl šťastný, protože pak jste šťastní dvojnásob. Za něj i za sebe. Musíte se zajímat, proč se trápí, co mu vadí. Musíte si vysvětlovat své pohledy, protože on není vy.

Neví, jestli ho už nemáte rádi, jestli vás už omrzel, když s ním nemluvíte. Neví, co máte v hlavě, natož v srdci. Tak jako vy netušíte, že ho něco bolí. Máte odlišné city, výchovu, hodnoty, zkušenosti, minulost, a přesto chcete být spolu. Jenže něco mezi vámi stojí jako zeď a abyste ji zbořili, tak si věci musíte vyříkat, a tudíž se někdy i hádat. Použít argumenty, co je pro vás ještě přijatelné a co vás už bolí.

Chci ti rozumět

Hádáte se ne proto, abyste si ve vztahu ubližovali, ale naopak aby už to zbytečné ubližování přestalo. Proto si vše potřebujete vyjasňovat. Toužím ti pomoct Život je někdy jako procházka lesem.

Jste ztraceni v hlubokém hvozdu plném problémů a potřebujete někoho s nadhledem, kdo z obří skály vidí, kudy se vydáte. Nemusí slézt k vám a vést vás za ruku. Vy z lesa zvládnete vyjít sami. Ba naopak, platnější vám je jeho pohled z výšky.

Svýma očima, svým jiným úhlem pohledu může lépe vidět, kam směřujete a vy si to ani neuvědomujete. Snažím se tě neztratit Jste dva odlišní a různí lidé. Přitom toužíte jít společnou cestou. Někde jste se potkali u společného zájmu a zamilovali jste se.

Ale dál se potřebujete držet jeden druhého. Je otázkou času, kdy se projeví vaše odlišné hodnoty, sny, kdy se jinak rozvinete. Kdy jeden bude chtít u společného zájmu zůstat a druhý už tím společným zájmem bude nasycen.

Proto je důležité umět spolu komunikovat a bavit se o problémech, které vás trápí. I kdy to není vždycky příjemné. Dohadování ale patří k člověku. I uvnitř sebe si vyčítáte chyby, litujete toho, co jste udělali, i toho, co jste promarnili. Nadáváte si, ale ne proto, že byste se neměli rádi a chtěli pro sebe to nejhorší, ale právě proto, že chcete pro sebe to nejlepší.

Jsou hádky i dobré?

Proto se na sebe v duchu někdy zlobíte, abyste se v sobě vyznali, motivovali se, a pohnuli. Tak jako ve sportu, kde vás burcuje trenér. Nechce vás srazit, ale postavit na nohy. V čem jsou hádky špatné? Když jste sami, mluvíte v duchu se sebou. Neustále si připomínáte, co je pro vás důležité.

Uklidňujete se, pobízíte. Jakmile to neděláte a svá trápení neřešíte, rostou ve vás, stejně jako napětí, úzkost a vnitřní neštěstí. A přesně to se děje v partnerovi, když se ve vztahu přestane správně mluvit.

Hlava, ve které nejsou informace, pak přežvykuje zběsilé domněnky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden