Můj čas na kafíčko

Jste ve stresu a špatně se vám dýchá?

Dušnost sama o sobě není onemocnění, ale umí život velmi znepříjemnit.

Pokud jste rozčílená a „sevře“ se vám hrdlo, vězte, že přesně to se děje. Máte pak pocit tíže na prsou nebo nedostatku vzduchu a nemůžete se nadechnout. Mohou vám brnět ruce, bušit srdce nebo tuhnout čelist. Vše může vést i k panické atace, ovšem je to až ta krajní možnost.

Léčba svépomocí

Od stresové dušnosti vám uleví například medová medicína. Ve vlažném mléku smíchejte stejné množství medu a směs pijte třikrát denně po lžíci. Dalším způsobem je řízený klid a meditace. Zavřete oči a donuťte se zklidnit dech na dlouhý nádech a výdech.

Pokud sedíte, dýchejte takzvaně do židle. Akupresura zase doporučuje stisknout na 3 minuty bod zhruba 10 centimetrů pod prohlubní krku u klíčních kostí. Je to přibližně vrchol žlábku mezi prsy.

Tím otevřete své plíce a zvýšíte cirkulaci kyslíku v krvi. Dalším účinným bodem proti stresu a depresi je místo mezi obočím. Říká se mu i třetí oko. Silně ho stiskněte a držte 2 minuty.

Síla vlastní vůle

Upravte si životosprávu, naučte se odpočívat a najděte si každý den aspoň chvilku pro sebe. Z vitaminů zabírá magnézuim a komplex vitaminů B. Velmi pomůže denní rituál meditace pro zklidnění těla i duše. Zkusit můžete i jógová cvičení. Uvidíte, že se vám uleví.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden