Juraj Kukura - Muž, který dostal do kolen i studené Němky

Jeho donchuanský knírek a charisma ďábelského alchymisty si všichni pamatují. Hrál zloducha ve filmu Vinnetou se vrací po boku Pierra Brice. Co ho poznal, už nepije bílé víno, ale červené.

Ženám se při pohledu na něj podlamovaly kolena. Díky své charismatické vizáži se ve filmu a televizi uplatnil především jako představitel mužných a drsných hrdinů. Dokázal se prosadit nejen u nás, ale i za hranicemi během emigrace.

Milovníci u nás velmi populárního seriálu Kobra 11 se jistě s velkou hrdostí těší na díl Frankie, kde tento československý herec skvěle ztvárnil mafiánského bosse Dardaie. Juraj Kukura sám o sobě tvrdí, že se snažil udělat v životě vše pro to, aby talent, který mu Bůh dal, zužitkoval a nehazardoval s ním.

Z novináře hercem

Juraj se narodil v Prešově, kde oba jeho rodiče pracovali jako úředníci. Pak šel do Bratislavy, kde nastoupil na stavební průmyslovku. Juraje studium příliš nebavilo, táhlo ho to k umění, rád také psal nejrůznější eseje a příběhy.

Proto když dostal nabídku pracovat jako novinářský elév pro tehdy velmi populární časopis Film a divadlo, neváhal. Prkna, která znamenají svět, mu učarovala natolik, že se po maturitě

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře