Moje šťastná hvězda

K herectví ho prý vyhecovali

Moje šťastná hvězda

Cesty za uměleckou kariérou začínají různě a usměvavý PETR LNĚNIČKA (42) svým rozhodnutím stát se hercem překvapil i sám sebe. Nyní je ale rád, že se vydal právě tímto směrem.

První zkušenosti s hraním získal Petr Lněnička (42), rodák z krásné východočeské Litomyšle, v dětském dramatickém kroužku Vitamín „S“ u učitele a nadšeného ochotnického divadelníka Vladimíra Šauera. Ani on tehdy netušil, že se právě z něj stane úspěšný herec.

„Byl takový tichý, nenápadný a hodný kluk. U něho by mě tato kariéra nikdy nenapadla,“ vzpomínal Petrův bývalý kantor v rozhovoru v regionálním tisku.

Ve Vitamínu shodou okolností začínal ještě jeden Lněnička, křestním jménem Tomáš, který ale není jeho příbuzný. Nicméně i on se v divadelním světě prosadil a je z něj

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden