Kabát dával kouzelnou sílu a energii

Našla jsem ho na půdě. Manžela ten kus obleku po dědečkovi fascinoval. Začal ho nosit. V tu chvíli se začaly dít zázraky.

Po smrti babičky jsem to byla já, kdo se musel chopit úklidu a prací, které bylo potřeba na jejím domečku udělat. Maminka byla nemocná, a zvládala jen nenáročné činnosti. Jednoho dne o víkendu jsem si řekla, že je na čase podívat se na půdu a nánosy nahromaděných věcí probrat. Protože tam vedle mnoha krabic byl také nepoužitelný nábytek, pozvala jsem si na pomoc manžela. Většina věcí byla na podpal. Tak jsme v jedné z krabic nalezli kabát po dědečkovi. Na první pohled nebyl nic zvláštního, ale něčím nás zaujal.

Musel si ho zkusit

Manžel to myslel v žertu, když si ten kus oděvu nasadil na ramena. Se svým komediálním talentem se v něm prošel, a nakonec mu to nedalo a oblékl si kabát celý. V tu chvíli se jeho herecký projev změnil. Z jeho dobráckého výrazu se vytratil úsměv, oči se zaleskly přísným výrazem a stroze mi řekl: „Ten kabát nechám vyčistit a budu ho nosit!“ Přišlo mi to jako vtip.
Ale manžel i s kabátem slezl po žebříku z půdy a ten den ho už nesundal. Večer si ho pověsil v pokoji, kde jsme spali, a kdykoliv kolem něj prošel, musel se ho dotknout. Jako s válečnou kořistí s ním odjel domů a nechal si ten kousek z dědečkova šatníku vyčistit.

Byla jsem překvapená.

Kabát najednou vypadal dobře a padl manželovi jako ulitý. Nemohla jsem na svém muži oči nechat. Zdálo se mi i po tolika letech manželství, že je můj manžel najednou úžasný, vtipný, inteligentní, okouzlující… a jak se ukázalo vzápětí, nezdálo se to pouze mě! Stal se okouzlující Manžel byl najednou jako vyměněný. Kdykoliv měl kabát na sobě, lidé mu ustupovali z cesty, upírali k němu obdivné pohledy a kamkoliv přišel, budil respekt. Začalo se mu dařit nejen v mezilidských vztazích, ale také v práci a na úřadech! Dařilo se mu tak, jak nikdy v životě. V tu dobu jsme na tom byly hodně špatně. Problémy se nahromadily a potýkali jsme se s takovými neřešitelnými potížemi, které jsme dosud nepoznali.

Zázračný kabát vše změnil.

Manželovi v něm nedokázal nikdo říct NE! Blahořečili jsme kabátu po dědečkovi a jeho slávu jsme šířili po celém okolí. Po zimě manžel pověsil kabát do svého šatníku. Pokud by se situace horšila, neváhal ho nosit i v parných letních vedrech. Vše zlé ale bylo zažehnáno. Když přišlo s podzimem sychravo a manžel si chtěl dědečkův kabát vzít, nebylo po něm ani památky. Zmizel. Dodnes přemýšlíme o tom, zda nám jej díky velké slávě někdo ukradl, nebo prostě zmizel.

Vlaďka (53), Liberecko.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden