Moje šťastná hvězda

Kaiser vs Lábus: Partnerství v likvidaci?

Do manželství neshody patří, tvrdí Lábus


Alkoholovou závislostí znavený herec OLDŘICH KAISER (60) by byl bez obětavého kolegy dávno ztracený. I tak se mezi nimi objevil závažný spor.Tato nerozlučná a hlavně skvěle fungující herecká dvojice si dosud poradila s každou nesnází.

Ještě se nestalo, že by jeden s druhým nechtěl dál pracovat. A to ani v největších Kaiserových alkoholových krizích. Nyní se ale možná věci začínají měnit. Kaiser a Lábus byli od roku 2009 i obchodními partnery.

Jejich firma Vrkal fungovala jako vydavatelství jejich autorských počinů a jako producent několika divadelních projektů. Herci ale ohlásili konec společné podnikatelské činnosti. Podle jednatelky firmy Evy Vrtiškové (56) byl poslední kapkou pro zrušení firmy spor kvůli poslední divadelní hře.

„Nešlo o žádnou velkou hádku. Jen zjistili, že to každý vidí rozdílně, tak to nakonec vyřešili takhle.“ Vrtišková neřekla, o jakou hru se jednalo. Kaiser ale prozradil spory při přípravách nové hry Žena za pultem 2: Pult osobnosti.

Lábus si prý nekompromisně sebral roli ženy za pultem pro sebe. „Normálně si ji přivlastnil. A to jsme přitom dělali konkurz a já se snažil dát do toho všechno. Uznávám, že jemu přeci jen sedí mnohem víc.

“Další zádrhel v jejich spolupráci se objevil v souvislosti s legendárními pořady Možná přijde i kouzelník a Ruská ruleta. Podle Kaisera scénky v pořadech ztratily své kouzlo. „Rozčiluje mě, že ty pořady každou chvíli opakují.

Ty scénky to totálně degraduje.“ Své znechucení herec potvrdil nečekaným oznámením. „Kouzelník i Ruská ruleta jsou uzavřené kapitoly“. Nyní je tedy otázka, jestli spolu i přes spory vydrží v obnovené Ženě za pultem, se kterou sklízí příjemné úspěchy.

O práci by přitom nouzi neměli.„Dřív mi na lidech záleželo, teď už jsou mi úplně lhostejní,“ prohlásil Kaiser. Z případného definitivního konce spolupráce s Jiřím si tak nejspíš těžkou hlavu nedělá..

Je Jiří Lábus z vrtochů svého celoživotního kolegy již znavený?


Žehlí po něm průšvihy?

Mistr dámských převleků JIŘÍ LÁBUS (66) o Kaiserovi negativně nemluví. I jeho trpělivost má ale své hranice. Mávne nad koncem jejich byznysu rukou? Přesto, že pro Jiřího Lábuse není herecké partnerství s Kaiserem jediné, ve kterém funguje, podle všeho je pro něj nejcennější.

S Oldou jsme toho zažili už víc než dost. S ním je to přátelství nejen herecké, ale hlavně lidské.“ Proto mu na něm tolik záleží a veřejně o problematickém kolegovi neřekne křivého slova. Naopak o jejich vztahu mluví jako o manželství, které trvá už třicet let. „Když potkáte toho pravého, po prvních pár minutách máte pocit, že se znáte celý život. Takhle jsem to měl od začátku s Oldou já.“ Konec společného celkem úspěšného podnikání ale jejich vztah přeci jen změnil.

Za vším pravděpodobně stále stojí Kaiserův alkoholismus. Nejedno divadelní představení muselo být z důvodu zdravotní indispozice pana Kaisera v uplynulých měsících zrušeno. Z toho samozřejmě plynou nejen nulové zisky, ale také finanční ztráty. Konec činnosti jejich umělecké společnosti tak dává ještě větší smysl. Lábus přesto vzal celou situaci sportovně. „Firma pro nás ztratila smysl, tak jsme ji jednoduše zrušili. V naší herecké činnosti pokračujeme,“ uvedl a ujistil, že nejde o nic víc než o běžné neshody, jako v dlouholetém manželství, ke kterému jejich společnou kariéru rád připodobňuje.

Lábus má ke Kaiserovi takto lidsky chápavý vztah nejspíš i proto, že na profesionální spolupráci s ním není existenčně závislý. Na nedostatek práce si obecně nemůže stěžovat. Kromě jiného letos spolu s Oto Jirákem (66) oslavil kulaté výročí existence dua původně pouze televizních pohádkových postaviček Jů a Helé, kterým oba herci už třicet let propůjčují své hlasy.

Spory s Oldřichem Jiří veřejně neventiluje. Sem tam si ale do něj rýpne. „Oldo, nebreč!“ vzkázal mu, když získal cenu České filmové kritiky za vedlejší roli ve filmu Klauni.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden