Kalábrie - perla jižní Itálie

Víte, kde jsou nejkrásnější pláže nejen Evropy, ale i celého světa ?

Krásné pláže, nedotčená příroda a romantika. Taková je Kalábrie nacházející se v tom nejjižnějším výběžku Itálie.

Také milujete moře, ale nemáte rádi přeplněné pláže se slunečníkovými a lehátkovými velkoměsty? Vydejte se s námi do Kalábrie. Nejjižnější skalnatý cíp Itálie totiž láká nejen na dlouhé a písčité pobřeží s rozlehlými plážemi a křišťálově průzračnou vodou, ale těm, kteří opravdu chtějí, nabízí i romantické, očím skryté malé plážičky téměř ztracené za mohutnými skalními útesy, kterými je Kalábrie jako posetá. Když budete mít štěstí, může být některá z místních miniaturních pláží třeba na celou dovolenou jenom vaše!

shutterstock_420872482

Capo Vaticano

Nejkrásnějším a nejvyhledávanějším místem celé Kalábrie je bezesporu oblast Capo Vaticano. Leží u Tyrhénského moře, které je, na rozdíl od divokého Jónského moře na opačné straně pobřeží a „patří“ hlavně surfařům, teplé a klidné. Právě v těchto místech se do pobřeží zařezávají vysoké skály, které vytváří malé zátoky s romantickými písčitými plážičkami a průzračnou vodou. Tady najde klid opravdu každý. Některé menší pláže jsou však hůře přístupné, proto je lepší vyrazit sem na lodi.

Belveder aneb moře shora

Nevíte-li, jakou pláž vybrat a kam se na Kalábrii vydat, zkuste se na zdejší přírodní krásy podívat nejprve shora. Vyhlídky nedaleko majáku Belveder otevírají nezapomenutelné pohledy na jednotlivé menší i větší pláže a zátoky a vy se tak můžete v klidu rozhodnout, ke které z nich se vydáte. Mezi nejznámější patří pláž Paraiso del Sub, Pizzuta nebo Baia di Riaci proslulá svými jeskyněmi, kterými lze proplouvat.

shutterstock_201938692

Tropea – město na skále

Když už vás velké pláže zvané po italsku Lida i malé romantické zátoky omrzí, neváhejte navštívit historické městečko Tropea, které je centrem celé Kalábrie. Nachází se také na pobřeží a na hlavní městské pláži ční jako maják v moři vysoká skála, na jejímž vrcholku postavili místní kostel sv. Marie. K vidění stojí jistě i domy tesané přímo do skály nebo pestrobarevné tržiště, kde si svůj suvenýr vybere opravdu každý.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden