Kamarádka mě podržela

Teprve v nouzi poznáš skutečné přátele. A to je naprostá pravda. Díky tomu jsem přežila nejhorší chvíle ve svém životě.


Maruška se spokojeně rozhlíží po mé útulné garsonce. To, že si můžu sedět v pohodlném ušáku a pít kafíčko je jen a jen její zásluha. Bez ní bych skončila, bůh ví kde. Jakoby nestačilo, že jsem ztratila manžela. Člověka, kterého jsem milovala přes půl století. A který mi vážně zanechal nepěkné překvapení.


Spokojený a pohodlný život


Rudolf byl vždy svědomitý a pracovitý chlapík. To jsem na něm obdivovala. Dokázal zabezpečit naši rodinu. Před třiceti lety nám pořídil krásný, velký byt. Měli jsme se dobře. Když děti dospěly a odstěhovaly se, byl byt na nás moc velký. Ale manžel se stěhovat nechtěl. Já sice šla do důchodu, ale on úspěšně podnikal. Podle něj jsme si mohli trochu přepychu dovolit. A tak jsme si užívali, dovolené u moře, lázně… Až do chvíle, kdy manžel náhle padl k zemi a už se ho nepodařilo vrátit do života.


To nemůže být pravda


Byla to strašná rána. Tolik let jsme spolu prožili a najednou tu Rudolf nebyl a já zůstala sama. Truchlit mě ale dlouho nenechala šokující zpráva. Ukázalo se, že manželova firma je před krachem a Rudolf po sobě zanechal jen veliké dluhy a mnoho naštvaných lidí. Všechno se to na mě sesypalo. Hrozila mi exekuce a já vůbec nevěděla, co mám dělat.


Spadla z nebe


A právě v tu chvíli se objevila Maruška, moje kamarádka. Dozvěděla se o úmrtí mého muže a přijela za mnou. Našla mě v hrozném stavu. Nezačala mě hloupě utěšovat, sedla si, promyslela všechno a začala jednat. Mě sbalila věci a vzala mě k sobě. Už toto přátelské prostředí, které mi zároveň nepřipomínalo milovaného manžela, mně ohromně pomohlo. Dalších pár týdnů jsem žila jako ve snu.


Všichni se dohodli


Maruška začala řešit mou finanční situaci a po dohodě s mými dětmi vše dali, jako zázrakem do pořádku. Přišla jsem sice o byt, ve kterém bych stejně nechtěla zůstat sama se svými vzpomínkami. Ale teď svou garsonku. A hlavně neuvěřitelnou kamarádku, se kterou trávíme spoustu krásně prožitého času.


Zuzana H. (68), Prostějov

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden