Kamarádka, nebo potvora?

Mít dobrou kamarádku je k nezaplacení. Na jaké typy byste si ale měla dát pozor?

Chlapi nám do života přicházejí a odcházejí, ale dobré kamarádky s námi zůstávají. Ale jsou opravdu dobré? Ne každá žena, co se tváří jako vaše kamarádka, jí opravdu je. Dejte si pozor na určité typy.

Každá žena má alespoň jednu či dvě dobré kamarádky. Takové dobré duše vám poradí, když nevíte, co dělat, vyslechnou vaše trápení a je s nimi zábava. Jsou takovou variantou životního parťáka. Ale pozor, někdy se totiž stává, že vám přítelkyně spíš škodí, ale vy to nevidíte.

Věčná plačka a nešťastnice

Neustále posloucháte její stesky a problémy a litujete ji. Přemýšlíte, jak jí pomoci, ale nakonec jdou stejně vaše snahy vniveč. Není nikdo, kdo by někdy neměl potřebu vyplakat se kamarádce na rameni, třeba když přijde o práci, opustí ho partner nebo mu umřel domácí mazlíček.

Jsou ovšem lidé, kteří jsou nešťastní tak nějak pořád. Jestli je tohle případ vaší kamarádky, je jasné, že jste pro ni jen vrba, ale svůj přístup k životu změnit nehodlá. Spokojenost je totiž životní styl.

Buď chcete být šťastná, i když s občasnými překážkami, které překonáte, nebo ne. Být kamarádkou téhle věčné plačky je náročné. Vysává z vás energii a může se snadno stát, že i vy začnete mít pocit, že je život nanic. Tak pozor na to!

Pozor na některé kamarádky...

Trochu intrikánka

Chce vás dostat tam, kde vás potřebuje mít. Je velmi výřečná, zábavná, milá, ale v podstatě všechny její činy a slova směřují k jedinému: dosáhnout pokaždé toho, co si umane.

Jste například nadšená, že jste po dlouhé době potkala zajímavého muže, ale jí se nehodí, že jste se zamilovala, protože náhle trávíte víc času s novým přítelem než s ní. Takže vám nenápadně vysvětlí, že tenhle chlap se k vám vůbec nehodí.

Nebo chcete jít do kina, ale ona má chuť jít do divadla... Nechápete, jak je to možné, ale vždy vás nějak přemluví. Věřte, že nebude trvat dlouho, a budete sedět nad kávou, a ještě jí uvěříte, že ten film by byl určitě hrozný a byly by to jen vyhozené peníze.

Prospěchářská bestie

Dobře se s ní povídá, často říká, co chcete slyšet, ale všimněte si: veškeré vaše úspěchy nebo kroky snadno využije ve svůj prospěch. Koupila jste si rtěnku, ale ona vám jemně a přátelsky sdělí, že tenhle tón k vám moc nejde. Tak jí ji dáte, koneckonců je to kamarádka.

Povýšili vás v práci, tak to s vámi jde samozřejmě oslavit, ale platit budete vy. Vždyť vám i zvýšili plat, tak co už! Ale pozor, nejde jen o hmotné věci či finance.

Prospěchářky se přes své kamarádky pokoušejí dostat i k zajímavým či úspěšným lidem. Jednoduše jsou zvyklé své okolí využívat. Jakmile pro ni přestanete být zajímavá, vymění vás za někoho slibnějšího.

Nepřející, závistivá

I když se tváří mile a gratuluje vám k úspěchům, vnitřně se užírá a nejraději by byla na vašem místě. Nepřizná to, ale závidí vám. Samozřejmě nenápadně, aniž byste si toho na první dobrou všimla. Může to být cokoli.

Možná jste štíhlejší nebo máte partnera a rodinu, zatímco ona svůj protějšek stále hledá, nebo máte lépe placenou a zajímavější práci. Proto vám nenápadně kazí radost. Jsou to všechny ty věty: „Teda já bych na ty starosti s dětmi nervy neměla“, „Dej si dortík a kašli na to, že máš trošku větší zadek“, nebo „To ti nevadí, že tvůj Karel je takový pitomec?“.

Jednoduše vše, co vám závidí, kritizuje. Je to její jediná obrana, ale vám to může kazit náladu a radost z věcí, z nichž máte právo se těšit.

Milovnice zábavy

Je s ní legrace, je vtipná, plná nápadů a chvíli neposedí na místě. Akce, které vymýšlí, jsou originální a budete na ně vzpomínat ještě dlouho. Ovšem kamarádství s ní nemá moc velkou hloubku. Ráda se baví, ale nic víc.

Mít takovou kamarádku není špatné, ale nespoléhejte se na ni nijak zásadně. Chce si užívat, ale jakmile s vámi začne být nuda a omezíte například počet výletů, rychle si za vás najde jinou náhradu. Takže jestli se chcete jen bavit, s takovou kamarádkou vám bude fajn. Ale nic víc než zábavu od ní rozhodně nečekejte.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden