Kanáry jsou drahokam Atlantiku

Kde si užít sluníčka, jemných písčitých pláží a pohledů na nekonečný oceán?

Hledáte místo, kde je návrat slunce v jeho plné síle parádní? Vypravte se na ostrovy u západní Afriky! Dá se tu koupat po celý rok, ale teď už začíná být horko...

Kanárské ostrovy jsou blízko a je tam teplo i v lednu. Na zimu je to skvělá volba! Bez přestupu se tam z Prahy dostanete přímým letem za 5 hodin, což je zhruba třikrát kratší doba, než kdybyste se rozhodli vydat do jihovýchodní Asie, která je v posledních letech zimním turistickým útočištěm číslo jedna.

Ne každá destinace se může pyšnit 300 slunečnými dny v roce a průměrnou teplotou 23 °C i během zimních měsíců jako Kanáry. Pláže tu jsou v tento čas prakticky prázdné. Resorty však zůstávají otevřené. Určitě tedy nebudete mít problém najít slušné ubytování za skvělou cenu díky mimosezonním sazbám.

Nemusíte se ale bát, že se ocitnete na liduprázdných ulicích. Kanárské ostrovy jsou v zimním období sice méně okupovány turisty, ale rozhodně to neznamená, že tam nebude ani noha. Většina podniků funguje stejně jako v létě.

Nejkrásnější obloha

Od ledna do března probíhá na Kanárských ostrovech karneval plný hudebních pochodů a španělských tanečnic. Určitě si nenechte ujít korunovaci královny karnevalu, která vám svou atmosférou vyrazí dech. Na severní polokouli nenajdete také moc míst, která by byla lepší k pozorování noční oblohy.

Tady objevíte jeden z nejzářivějších výhledů na úžasné astronomické divadlo. Na některých ostrovech pořádají noční komentované výlety. Vulkány tvarovaná příroda nenechá chladným žádného milovníka pěší turistiky.

Ztuhlá láva a prach tu laškují s mořem a v hustých lesích se schovávají tajemné krátery. Kanárské ostrovy jsou zkrátka rájem pro všechny přírodní nadšence. Stále budete objevovat nové a nové poklady, které tyto ostrovy střeží.

Aquapark, nebo duny?

Kromě šlapání po kopcích zde najdete další sportovní vyžití. Pro ty, kteří hledají klid, jsou tu nejlepší profesionální golfové resorty v Evropě. Dalším oblíbeným sportem mezi turisty je horská cyklistika.

V případě, že se na Kanárské ostrovy rozhodnete vydat s dětmi, určitě oceníte aquapark Siam Park inspirovaný prostředím Thajska. Nachází se na ostrově Tenerife a v roce 2017 byl zvolen za nejlepší vodní atrakci na světě.

Od pouště k vínu

Najdete tu i náhradu za africkou Saharu. Sedmnáct kilometrů rozsáhlé písečné duny Maspalomas na ostrově Gran Canaria. Tady se můžete procházet po svých nebo na hřbetech velbloudů.

Počasí tu nahrává pěstování všech možných dobrot. Jednou z nich je vinná réva, kterou místní dokáží přeměnit ve světem uznávané víno. Navštivte proto některou z místních vinic a objednejte se na degustaci, na kterou jen tak nezapomenete.

Ochutnejte mojo!

Zdejší kuchyně vychází ze španělské kuchyně a kuchyní Latinské Ameriky. Běžné a rychlé jídlo jsou grilované ryby nebo paella, což je rizoto z rýže a mořských plodů.

Typickým kanárským jídlem je červená a zelená omáčka, mojo rojo se připravuje z rajčat, paprik a mleté papriky. Mojo verde se dělá z oleje, octa, česneku, koriandru a zelené petržele. Obě verze často dostanete jako předkrm k chlebu.

Dovolenou letecky na 8 dní ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive pořídíte již od 12 000 Kč.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden