Kaštany vás zbaví bolesti zad a kolen

Čistí také játra od jedovatých zplodin a působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti. Pro svůj nízký obsah cukru jsou vhodné i pro diabetiky.

Obsahují více uhlovodíků než většina ořechů a jsou proto výborným energetickým a regeneračním zdrojem. Obsahují také sacharózu jako hlavní cukr a to ve větší míře než pšenice , vlašský ořech či brambory. Jsou jedovaté! Ač jsou kaštany jedovaté, mohou pomoci s celou řadou zdravotních potíží. Léčí arteriosklerózu, křečové žíly a hemoroidy, zlepšují prokrvení, posilují cévní stěny a pomáhají při otocích. V lékárnách najdeme jak alkoholové tinktury, tak krémy a masážní gely. Pomáhají také při revma a dně, kdy zlepšují prokrvení postiženého místa a působí protizánětlivě. Oblíbené jsou i k úlevě tzv. těžkých nohou, protože působí stimulačně na lymfatický systém. Kaštanový gel nám poslouží i jako prevence, spolu s masáží nohou. Ze stejného důvodu se doporučují k masážím a zábalům k odstraňování celulitid a zároveň pokožku vypínají.

Jedlé také léčí

V lidovém léčitelství se doporučují i k vnitřnímu užití, v každém případě je ovšem lepší k této léčbě přistupovat pod dohledem specialisty. Kaštany obsahují jedovatý aescin, který může při  předávkování způsobovat zvracení, křeče, kopřivku a v extrémním případě i narušení funkce ledvin a jater. Pod kontrolou lékaře se přípravky s výtažkem kaštanů někdy předepisují jako podpůrný prostředek při léčbě cévních onemocnění a pro zlepšení průchodnosti cév a tepen. Jedlé kaštany nechybí na žádném vánočním trhu. I ty mají léčivé účinky. Prospívají při nemocech srdce a krevního oběhu a ledvin, při průjmovém onemocnění působí dobře pyré kaštanů, podporují zdravý vývoj kostí a svalů, podporují pozitivní myšlení a zahánějí chmury, podporují paměť a mají pozitivní vliv na kvalitu nehtů, vlasů a pokožky.

.

reklama
reklama

Komentáře