Kde jsou moje husté kadeře?

Příčin, proč vám při běžném česání najednou zůstává víc vlasů v kartáči, než je obvyklé, může být hned několik. Co s tím?

Ať už za to může stres, nebo hormony, čím dřív začnete s nadměrným vypadáváním vlasů bojovat, tím lépe. Poradíme vám, jak na to.

1. Přestaňte se týrat

Domácí odbarvování, melírování, narovnávání nebo natáčení jsou pro vlasy často peklem. Musíte vlasy barvit? Nelíbí se vám vaše přirozená barva? Potom sáhněte po čistě přírodních barvách nejlépe na bázi henny, které vlasy nejen nabarví, ale zároveň také posílí a vyživí. Pokud možno se vyhýbejte vysoušení fénem, žehlení a kulmování vlasů.

2. Vsaďte na kofein

Aby byly kořínky, z kterých vlasy rostou, pořádně „nabuzené“, dopřejte jim životabudič kofein. To platí jak pro pány, tak i pro dámy. Na trhu je řada šamponů a sér obsahujících kofein. Více ho většinou obsahují ty pánské, takže jestli vám vlasy padají a rostou pomalu, klidně sáhněte po některém z nich.

Jednou týdně si také připravte masku na vlasy ze syrového vaječného žloutku, jemně mleté kávy a lžičky rozmarýnového oleje, který koupíte v lékárně či bioprodejně. Žloutek se postará o výživu, káva dodá povzbuzující kofein a rozmarýn vyčistí vlasovou pokožku a povzbudí růst vlasů.

3. Zapomeňte na diety

Jedním z nejčastějších důvodů vypadávání vlasů je obecně špatná výživa. Tučné a ostře kořeněné jídlo či nadměrná konzumace uzenin kvalitě vlasů rozhodně neprospívají. Ale ani naopak – některé diety.

Jestliže střídáte diety jako na běžícím pásu, dost možná tělo přichází o některé důležité živiny nebo mu jich dodáváte jen málo. Proto se zamyslete nad svým jídelníčkem a místo drastické diety prostě začněte jíst zdravě.

4. Vyživujte zevnitř

Ale i bez diet se může stát, že vám chybí některé důležité minerály a vitaminy, které jsou pro zdravý růst vlasů nezbytné. V takovém případě vám pomohou speciální potravinové doplňky. Na trhu je jich tolik, že si jen těžko vyberete.

Ty by měly obsahovat látku zvanou DL – methionin, která stimuluje růst vlasů, vitaminy skupiny B a minerály železo, zinek a křemík. Vybírejte je raději v lékárnách, kde je záruka, že budou skutečně účinkovat. Jestli vám potravinové doplňky pomohly, poznáte nejdříve po třech měsících.

5. Zajděte za trichologem

V případě, že se ani po třech měsících jemné a šetrné péče a vnitřního doplňování vitaminů nic nezmění a vlasy padají dál, nechte se objednat k dermatologovi, nebo ještě lépe přímo k trichologovi. To je lékař, který se specializuje právě na vlasy. Spolehlivě dokáže odhalit pravou příčinu vašich obtíží a navrhnout optimální léčbu.

6. Vyzkoušejte moderní metody

Jestliže jste ochotni do své kštice i něco investovat, můžete zkusit některou z moderních metod. Vlasové kořínky stimuluje třeba laser, který účinně pomáhá i při ohraničeném vypadávání vlasů, kdy se v kštici tvoří prořídlá místa, nebo dokonce lysiny.

Pozitivní výsledky jsou viditelné po šesti až osmi týdnech terapie. Jednou z posledních metod, která má velmi dobré výsledky, ale je finančně poměrně náročná, je použití výtažků z kmenových buněk. Ty se injekčně aplikují do vlasové pokožky.

reklama
reklama

Komentáře